Wraz z postępem czas, ludzie zaczęli zwracać uwagę na to czym się odżywiają Mało tego coraz więcej ludzi decyduje się na zdrowy tryb życia. Dużo osób zwraca uwagę na to co znajduje się na etykietach produktów. Podobnie powinno być z wybieraniem jedzenia dla waszych pupili. Masa ludzi jednak nie zwraca na to uwagi, co wiąże się z ogromnymi błędami, które popełniają.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czym-karmic-psa/

Czym nie powinno się karmić swojego pupila?

Wielu ludzi nie obchodzi samopoczucie oraz zdrowie własnych piesków. Bardzo często nie zwracają uwagi na to co dają swoim zwierzakom. Przez wiele lat przyjęło się, że psy jadły praktycznie wszystko co znalazły na podłodze. Całe szczęście coraz większa liczba osób jest świadoma błędu jaki popełnia przy karmieniu swojego zwierzaka. Czym zatem nie karmić swojego pieska?

Resztki z obiadu

Bardzo często podczas jedzenia podchodzi do nas nasz pupil i bardo mocno prosi, abyśmy podali mu jakiś przysmak z talerza. Bardzo ciężko jest się oprzeć proszącym oczkom zwierzaka i zazwyczaj udaje nam się podrzucić mu coś z talerza. Jest o jednak absolutnie wykluczone. Dla piesków wiele produktów spożywanych przez ludzi jest trujące. Są to produkty takie np. cytrusy, winogrona czy czekolada. Mięso smażone lub gotowane, oraz przyprawy również nie są dla nich zbyt dobrym rozwiązaniem. Jeżeli naprawdę nie potraficie oprzeć się swojemu zwierzaczkowi, lepiej jeśli podarujemy mu coś do jedzenia podczas gotowania. Może być to surowe mięso, które odkroicie przygotowując dla siebie posiłek, pamiętajcie żeby go nie przyprawiać przed podaniem pieskowi.

Ryż lub kasza z gotowanym mięsem

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale ryż dla psa, który jest mięsożercą, jest bezwartościowy. To samo jest z kaszą. Ani ryż, ani kasza nie są wartościowe dla naszego pupila. Nie dają mu bowiem one absolutnie żadnych wartości czy witamin, a jedynie sztucznie zapełniają ich żołądki. Gotowane mięso dla piesków również nie jest dobre, ponieważ traci wszystkie wartości odżywcze. Zdecydowanie lepiej jest podać im surowe, nieprzyprawione mięso.

Karma ze sklepu

Bardzo mało osób wie, jak skład karmy dla pas może być tragiczny. Bardzo często w produktach przeznaczonych dla psów znajduje się jedynie 4% „mięsa”. W większości są to niestety produkty genetycznie modyfikowane. Należą do nich np. pióra, dzioby, łapy i wszystkie tzw. „resztki’’.  Dodatkowo tanie karmy ze sklepów zawierają w sobie bardzo dużo chemii, która dla naszego pieska jest szkodliwa.

Zobacz też: http://www.auriva.pl/urzadzic-sypialnie-inspiracje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here