Wiele osób marzy o skoku spadochronowym i często jest to związane z chęcią przezwyciężenia swoich słabości. Jednakże najczęściej decydują się na to wydarzenie ludzie, którzy pragną przeżyć coś wyjątkowego. Czy pora roku ma znaczenie w przypadku skoków spadochronowych? Lato wydaje się najlepszym czasem do wykonania skoku, ale czy na pewno?

Ile trwa szkolenie spadochronowe AFF?

Jak rozpocząć przygodę z podniebnym szaleństwem? Zdecydowanie warte polecenia są skoki spadochronowe w tandemie. Najczęściej zdarza się tak, że po takim skoku przychodzi coraz większa ochota na skakanie i to już te bardziej profesjonalne.

Szkolenie spadochronowe trwa tak długo, jak sam uczestnik zdecyduje. Może ono trwać weekend, ale równie dobrze można zdecydować się na szkolenia trwające kilka tygodni. Część wykładowa trwa 8 godzin i jest realizowana na jednym spotkaniu, a później przechodzi się już do praktyki i skoki mogą zająć do kilku dni w zależności od wyboru danego uczestnika.

Skoki spadochronowe – szkolenia część teoretyczna

Przed przystąpieniem do skoków, należy zapoznać się z teorią na temat skoków spadochronowych. Dużo można wyczytać na ten temat w internecie, jednakże nic nie zastąpi wiedzy instruktora, który przekaże nam ją na takie tematy jak np. swobodne spadanie.

Na zajęciach teoretycznych z instruktorem będziemy mieli okazję zapoznać się z podstawami zachowania bezpieczeństwa w powietrzu oraz techniką skoków. Na szkoleniu zobaczymy również filmy wideo, które będziemy analizować razem z instruktorem.

Skoki spadochronowe – szkolenia część praktyczna

Część praktyczna kursu AFF jest niewątpliwie najbardziej ekscytującą częścią szkolenia. To wtedy będziemy mieli okazję sprawdzić to, czego nauczyliśmy się podczas części teoretycznej szkolenia. To czas na prawdziwą przygodę.

Podczas pierwszych swoich skoków będziemy asekurowani przez dwóch instruktorów. W kolejnych skokach będzie nam pomagał już tylko jeden z instruktorów. Najczęściej potrzebne jest około 10 prób, aby opanować stabilizację lotu, a także przemieszczanie się w dowolnym kierunku i obroty.

Ważne jest także to, aby umiejętnie i spokojnie przejść do fazy lądowania, czyli dużo wcześniej otworzyć spadochron i właściwie manewrować przed lądowaniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here