Szafy metalowe na dokumenty – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
947

Dokumenty firmowe nalezą do grupy dokumentów poufnych i wymagają specjalnego traktowania. Nie możemy ich trzymać w biurku, a to za sprawą obowiązujących przepisów prawnych. Szafy metalowe na dokumenty to element każdego biura i nieodzowny atrybut przedsiębiorcy. Możemy w nich bezpiecznie przechowywać dane osobowe, a także magazynować dokumenty firmowe, które zgodnie z przepisami trzeba posiadać w archiwum przez wiele lat.

Jakie warunki powinna spełniać szafa na dokumenty?

Na rynku znajdziemy certyfikowane szafy stworzone z myślą o konkretnej grupie dokumentów. Wyróżniamy certyfikat A na dokumenty poufne, B na tajne oraz C na ściśle tajne. W przypadku zdecydowanej większości firm wystarczy certyfikat A. Wymogami są tutaj stalowe, solidne drzwi, odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także na ogień. Jednocześnie, szafa powinna być zamykana na nowoczesny zamek elektroniczny lub szyfrowy.

Należy pamiętać, ze każdy przedsiębiorca jest zobligowany do zapewnienia swoim dokumentom należytej ochrony. Jeśli kontrola w firmie wykaże nieprawidłowości, pracodawca może zostać ukarany finansowo. W przypadku zagubienia lub rozpowszechnienia przechowywanych dokumentów i danych osobowych, odpowiedzialność karna przewiduje nawet karę pozbawienia wolności. A zatem, warto sumiennie podejść do kwestii zakupu odpowiednich mebli na dokumenty.

W jaki sposób skonstruowana jest szafa na dokumenty klasy A?

Do jej produkcji wykorzystuje się stal nierdzewną o wysokim stopniu twardości. Dokumenty mają być zabezpieczone na wypadek pożaru, zalania, a także innych czynników losowych. Szafy metalowe na dokumenty posiadają ciężkie stalowe drzwi chronione zamkiem elektrycznym lub szyfrowym. W środku znajdują się półki przystosowane do przechowywania segregatorów, a także artykułów biurowych. Na specjalne życzenie klienta, w środku może znajdować się dodatkowo zamykana półka z dokumentami, do których dostęp mogą posiadać tylko nieliczni pracownicy.

szafa na dokumenty

Ze względu na dużą wagę takich mebli, szafy metalowe na dokumenty posiadają specjalne stopki poziomujące, a także zabezpieczenia, które pozwalają uzyskać maksymalną stabilność mebla. Klient może również wybrać kolor szafy z palety RAL, dzięki czemu, łatwiej ją dostosować do ogólnego wystroju pomieszczeń biurowych.

Gdzie możemy zakupić certyfikowane szafy metalowe na dokumenty?

To specjalistyczne produkt, którego nie znajdziemy oczywiście w tradycyjnych sklepach meblowych. Na szczęście, możemy zamówić szafę przez Internet gwarantując sobie atrakcyjną cenę, a także wygodną dostawę towaru. Jeśli szukasz właściwego wyposażenia dla swojego biura, koniecznie odwiedź sklep online szafy metalowe na dokumenty. Znajdziesz tu certyfikowane szafy metalowe na dokumenty z certyfikatem klasy A. To trwałe i solidne meble, które jednocześnie zostały dostosowane do potrzeb nowoczesnych przedsiębiorców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here