Gdy siostra, kuzynka albo przyjaciółka poproszą nas o bycie świadkową lub druhną na ich ślubie, to w pierwszym momencie odczuwamy niezwykłą radość. Ktoś bowiem nas wyróżnił i chce byśmy zajmowały szczególne miejsce w tym najważniejszym dniu. Jednak po chwili uświadamiamy sobie, że została na nas nałożona bardzo ważna i dość odpowiedzialna rola. Świadkowa to osoba, która pomaga w przygotowaniach do ślubu, a podczas uroczystości nie odstępuje panny młodej. O czym nie można zapomnieć, będąc świadkową?

Sukienka dla świadkowej na ślubie

Podstawową kwestią jest dobór odpowiedniej stylizacji na ślub i wesele. Z racji tego, że świadkowie towarzyszą parze młodej podczas ślubu i wesela, ciągle wystawieni są na widok gości oraz fotografa. Powinni się zatem idealnie prezentować. Wybierając sukienkę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad. Po pierwsze powinna być ona wygodna i nie ograniczać ruchów. Świadkowa przyjmuje prezenty, zajmuje się bukietem panny młodej, zabawia gości. Nie może zatem wystąpić w krępującej kreacji.

Kolejna sprawa to kwestia doboru sukienki do sukni panny młodej. Chodzi o to, aby wyglądać efektownie, jednak nie przyćmić panny młodej. To ona razem z panem młodym są najważniejszymi osobami tej imprezy. Warto pamiętać o dobrym smaku i postawić na sukienkę o klasycznym kroju, która podkreśla atuty figury. Dobrze jest także sprawdzić, jaki kolor, oprócz białego będzie dominował w wystroju kościoła oraz sali weselnej i wybrać kreację o podobnej barwie.

Gdzie można kupić stylowe sukienki na wesele? Z całą pewnością warty polecenia jest sklep internetowy Lou.pl, którego twarzą jest Natalia Siwiec. W sprzedaży dostępne są różne gustowne kreacje. Na uwagę zasługują zarówno suknie długie, jak i te do kolana. Sukienki charakteryzują się tym, że są wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów i szyte z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Buty dla świadkowej na ślubie

Jednak sukienka to nie wszystko. W interesie świadkowej jest dobrać do niej dobrze prezentujące się, ale jednocześnie wygodne buty. W dniu ślubu robi się naprawdę imponującą liczbę kroków. Niektóre panie decydują się nawet na zabranie ze sobą co najmniej dwóch par butów. Pierwszą, najbardziej efektowną, wkładają na nogi w momencie ślubu oraz pierwszych chwil na sali weselnej. Jednak, gdy impreza zaczyna się rozkręcać, zamieniają obuwie na bardziej komfortowe.

W dzisiejszych czasach kobiety coraz rzadziej ubierają buty na obcasie, dlatego ich nogi nie są do tego przyzwyczajone. Przed ślubem warto kilka razy włożyć buty na stopy i pochodzić w nich w domu. Nowe szpilki będą miały szansę się trochę rozciągnąć i przystosować do naszej stopy. Będzie jeszcze okazja dokupić zapiętki lub wkładki chroniące przed odciskami.

Inne ważne cechy świadkowej na ślubie

Świadkową powinna cechować przede wszystkim empatia. I to zarówno dla panny młodej, jak i jej gości. Kobiety w dniu ich ślubu mogą być zestresowane i zachowywać się inaczej niż zwykle. Trzeba wspierać je w tych momentach. Dotyczy to zarówno kwestii związanej z pomocą w ubieraniu się i szykowaniu do ceremonii, jak i byciu pomocnym w czasie imprezy ślubnej.

W trakcie wesela świadkowie są często pośrednikami pomiędzy nowożeńcami a zespołem muzycznym, obsługą kelnerską oraz fotografem. Warto więc zapoznać się wcześniej z ustaleniami zawartymi w umowach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here