Znalezienie odpowiedniego stołu do masażu, nie zawsze jest proste. Nie wiemy na jakie szczegóły zwrócić uwagę. Który stół sprawdzi się najlepiej.

Stół do masażu, to jedno z podstawowych elementów wyposażenia zarówno ośrodka rehabilitacyjnego, jak i salonu urody. Jest to sprzęt, na którym klient może się wygodnie położyć i odprężyć, natomiast specjalista z łatwością wykona masaż.

Z jakiego materiału powinien być wykonany stelarz stołu do masażu?

Decydując się na zakupu stołu do masażu powinniśmy się zastanowić nad materiałem, z którego dany model miałby być wykonany. od materiału zależy, czy nasz sprzęt będzie mobilny i jakie będzie miał możliwości.

Wśród materiałów, z których wykonane są stoły do masażu, wyróżniamy:

Aluminium, idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Przeznaczony jest do masażu rehabilitacyjnego oraz sportowego. Jest porządnie wykonany, solidny i wytrzymały. Inwestycja na lata. Możliwość stosowania w plenerze.

Drewno, taki stóp jest wykorzystywany do masaży orientalnych, na przykład tajskiego lub do aromaterapii z użyciem olejków relaksacyjnych. Podkreśla naturalny, ciepły i przyjazny klimat gabinetu masażu.

Stoły do masażu, na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

Co jeszcze jest ważne?

Rozmiar stołu powinien być zawsze dobrany do osoby, która będzie wykonywać masaże. Najważniejszy jest wzrost, ponieważ wysokość nóg pod blatem, ma bezpośredni wpływ na wygodę i komfort zabiegów. Obecnie są dostępne stoły, które posiadają szeroki zakres regulacji wysokości, dzięki temu bez problemu można dopasować wysokość stołu do wzrostu osoby, wykonującej masaż.

Co do szerokości stołu do masażu, należy wziąć pod uwagę 2 rzeczy. Szerszy stół, będzie zdecydowanie bardziej stabilny, z kolei węższy stół do masażu umożliwi łatwiejszy dostęp do osoby, która będzie masowana.

Stoły do masażu powinny być wykonane z trwałych i odpornych na ścieranie materiałów, dlatego jako tapicerkę producenci najczęściej używają materiałów PU i PVC.

Grubość pianki, ma wpływ na komfort oraz neutralizuje drgania wytwarzane podczas sesji masażu. Im grubsza pianka, tym lepiej.

Przeczytaj też: http://www.auriva.pl/stepy-czego-sluza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here