Lekarz kardiolog ma w dzisiejszych czasach ręce pełne roboty. Schorzenia układu sercowo-naczyniowego są bardzo powszechne, a świadomość zagrożeń związanych z występowaniem tego typu chorób niestety dość mała. Warto regularnie wykonywać badania kontrolne oraz – jeśli jest to konieczne – odwiedzać poradnie kardiologiczne. Specjalistyczna opieka pozwala kompleksowo zadbać o zdrowie. Jak przygotować się do wizyty u kardiologa? Kiedy wykonuje się EKG Katowice?

Kardiolog Katowice – jak przebiega wizyta u specjalisty od chorób serca?

Zdrowy układ sercowo-naczyniowy to przede wszystkim dobre codzienne nawyki. Każdy lekarz radzi, by przede wszystkim dbać o odpowiednią dietę, nie unikać aktywności fizycznej oraz wysypiać się – bez tego żadne suplementy nie pomogą. Wbrew pozorom do lekarza kardiologa nie trafiają jedynie pacjenci z poważnymi wadami serca. Z konsultacji mogą skorzystać także osoby, które nie borykają się z żadnymi niepokojącymi objawami ze strony układu naczyniowego. Regularne wykonywanie badań diagnostycznych pozwala uchronić się przed poważniejszymi schorzeniami oraz wdrożyć w porę odpowiednie leczenie. Profilaktyka jest bardzo ważną częścią dbania o zdrowie. W jaki sposób więc poradnia kardiologiczna Katowice pomaga pacjentom utrzymać dobrą kondycję organizmu? Wizyta zwykle rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, na podstawie którego specjalista decyduje o dalszych krokach. Do konsultacji nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto jednak wziąć ze sobą wyniki ostatnio wykonywanych badań.

EKG Katowice – jakie badania warto wykonać w poradni kardiologicznej?

Najczęściej wykonywanymi badaniami, które zleca Kardiolog katowice jest USG serca, RTG klatki piersiowej, holter EKG i EKG wysiłkowe. To właśnie elektrokardiografia należy do jednych z bardziej dokładnych i podstawowych badań, które pozwala wykryć nieprawidłowości w pracy serca. Warto zaznaczyć, że jest to nieinwazyjne i bezbolesne badanie – nie ma więc powodu do obaw, także w przypadku dzieci. W zależności od występujących objawów i wyników diagnostycznych, poradnia kardiologiczna Katowice może zlecić wykonanie dodatkowych badań (np. kontrola gospodarki lipidowej lub określanie poziomu hormonów i niedoborów witamin i minerałów).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here