Naturalnym, rudym kolorem włosów może pochwalić się tylko kilka procent populacji całego świata. Jest to wyjątkowa barwa, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Jakich działań należy unikać, aby rude włosy nie straciły swojego koloru i blasku?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/rude-wlosy-naturalne-piekno-o-ktore-warto-dbac/

Co może szkodzić rudym włosom?

Przede wszystkim, właścicielki naturalnie rudych włosów powinny uważać na ostre słońce. Niestety, ten piękny intensywny kolor bardzo szybko płowieje na słońcu. Pigment o nazwie feomelanina, zanika pod wpływem promieniowania słonecznego. Właśnie dlatego, należy pamiętać o ochronie włosów poprzez np. noszenie kapelusza.

Jeżeli natomiast ma się farbowane rude włosy, to przez przynajmniej dwa tygodnie po koloryzacji, należy unikać basenów i chlorowanej wody. Farba potrzebuje tego czasu na utrwalenie się koloru. Chlorowana woda może tylko negatywnie wpłynąć na ten proces.

Pielęgnacja rudych włosów

Bez względu jednak na to, czy ma się naturalne czy farbowane rude włosy, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. W tym celu warto sięgać po kosmetyki, które odżywiają i regenerują włosy. Fryzjerzy zalecają korzystanie z szamponów kondycjonujących, odżywek, wcierek i płukanek. Należy pamiętać także o środkach ochronnych, które są niezbędne w szczególności w bardzo upalne dni.

Aby utrzymać kolor rudych włosów, powinno się stosować szampony i odżywki z ekstraktów roślinnych. Przykładowo, można używać henny, która naturalnie pogłębi kolor rudych włosów. Ponadto, wyciągami wzmacniającymi rudy kolor włosów są pochodzące z: hibiskusa, cynamonu, krwawnika i kory dzikiej wiśni. Należy także pamiętać o regularnym stosowaniu odżywki (najlepiej nawilżającej). Niestety, rude włosy mają tendencję do przesuszania. Odżywka wzmocni strukturę włosa oraz wprowadzi do niego cenne składniki odżywcze i pielęgnujące.

Ze względu na fakt, że rude włosy zawsze przyciągają wzrok, należy zwracać uwagę na wszelkie niedoskonałości. Warto nie tylko wybierać odpowiednie kosmetyki, ale także podcinać rozdwojone końcówki, ograniczyć stosowanie urządzeń o wysokiej temperaturze i wielu środków stylizujących.

Przeczytaj też: http://www.auriva.pl/kosmetyki-wlosow-wypadajacych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here