Kliniczne objawy kamicy nerkowej

Kamica nerkowa należy do chorób, w których niesystematyczne pojawiają się objawy kliniczne. Jej zdiagnozowanie niezwykle powszechnie jest przypadkowe, na przykład w trakcie robienia rutynowego analizowania USG jamy brzusznej. Wszystko więc, iż sama zawartość piasku w nerkach, w tym także kamieni nerkowych nie przysparza bólu. Boleści występuje wskutek drażnienia światła moczowodu przez wędrujący kamień, jak i przez problematyczne czy całkowite zahamowanie odpływu moczu z nerki. Brak wcześniejszych objawów doprowadza do tego, iż niejednokrotnie wystąpienie kamicy nerkowej potwierdza się, dopiero jeśli u pacjenta pojawia się kolka nerkowa. W takiej chwili jest się szybki oraz niezwykle duży ból w obszarze nerek. Niezwykle wielu kobiet porównało intensywność bólu do tego, z którym miały do czynienia podczas naturalnego porodu oraz jak dla nich był on o wiele silniejszy. Podłoża kolki doszukiwać się można w przemieszczaniu kamienia z nerki do moczowodu. Czasem ucisk że być kurczowy, czyli wpierw przybiera na intensywności, po czym zaczyna łagodnieć.
Do innych objawów kamicy nerkowej zakwalifikować można:
•krwiomocz – o obecności krwi w moczu informuje jego czerwona barwa,
•kłopotliwe czy niemożliwe oddawanie moczu,
•wzdęcia brzucha,
•nacisk w pęcherzu moczowym,
•odczucie niepełnego oddania moczu,
•mdłości oraz wymioty,
•zwiększona temperata, dreszcze oraz zbytnia potliwość.

dieta w kamicy nerkowej

Dieta, która umożliwia zabezpieczyć się przed piaskiem w nerkach

Kamienie nerkowe zakwalifikować można do choroby, przed jakimi można się ustrzec. Wszystko tak naprawdę zależy z tego, jak będziemy kojarzyć się do wskazań urologa. Dotyczą one przede wszystkim:
•Stosowania płynów – winni stosować co najmniej dwa litry czystej oraz niefiltrowanej wody na dzień w regularnych odstępach czasowych. Dobrze aby było jeszcze na stałe rozpocząć pić szklankę wody rano – bezpośrednio po oddaniu moczu, jak jeszcze w godzinie wieczornej – przed pójściem spać a w nocy – jeśli wstajemy do łazienki w końca oddania moczu.
•Ograniczenia spożycia mięsa – to z pewnością nie przypadnie do gustu wszystkim mięsożercom, jednak warto ograniczyć spożywanie mięsa. Znajdują się w nim substancje, które nie nie oddziałują dobrze na organizm. Przede wszystkim zakwaszają mocz, a tym samym w duży sposób mięso przyczynia się do występowania piasku w nerkach. Co więcej, dobrze aby było również ograniczyć spożycie ryb, oczywiście tylko wówczas, gdy jemy ich bardzo wiele.
•Ograniczenia używania soli – sól także może prowadzić do występowania piasku w nerkach, a wszystko przez zamknięty w soli sód. Powoduje zdecydowanie większe wydalanie wapnia z moczem, i to sprawia, iż przyczynia się do tworzenia się złogów w formie kamieni nerkowych.
•Nieuzasadnionego stosowanie wapnia oraz witaminy D – nie od dzisiaj wiadomo, iż na naszą rękę nie można stosować żadnych środków. Gdy bez pomocy z specjalistą zaczniemy dostarczać organizmowi za wielkie ilości wapnia oraz witaminy D, to i możemy doprowadzić do wytwarzania się piasku w nerkach.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here