Peeling chemiczny to jeden z podstawowych zabiegów, jakie możemy znaleźć w ofercie profesjonalnych salonów kosmetycznych czy gabinetów medycyny estetycznej. To przede wszystkim ze względu na jego uniwersalność i możliwość skutecznego radzenia sobie z różnymi niedoskonałościami skórnymi: zmarszczkami, przebarwieniami, trądzikiem, rozszerzonymi porami czy utratą jędrności skóry. Zanim jednak kiedykolwiek udamy się na peeling chemiczny, powinniśmy przyswoić sobie najważniejsze informacje na temat tego zabiegu. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie przedstawiamy kilka faktów i mitów o peelingach medycznych!
Jesień to najlepsza pora roku na zabieg złuszczający – FAKT
Peelingi chemiczne warto wykonywać jesienią z dwóch powodów. Po zakończeniu lata kondycja naszej skóry ulega zwykle pogorszeniu – pojawiają się na niej nowe zmarszczki, przebarwienia czy rozszerzone pory, w pozbyciu się których niezwykle pomocny może okazać się właśnie peeling chemiczny. Drugim powodem jest natomiast mniejsze nasilenie promieniowania słonecznego, którego (ze względów bezpieczeństwa dla skóry) należy stanowczo unikać przez kilka dni lub tygodni po przeprowadzeniu zabiegu.
Peelingu chemicznego nie należy wykonywać na zmianach skórnych – FAKT/MIT
W tym przypadku wszystko uzależnione jest od rodzaju zmian skórnych, z którymi mamy do czynienia. Z jednej strony peeling chemiczny to zabieg przeznaczony do redukcji zmian trądzikowych, przebarwień i blizn, z drugiej jego wykonywanie nie jest wskazane przy niezagojonych ranach, rumieniu, a także wrażliwej i podrażnionej skórze. W takich przypadkach można doprowadzić do zaostrzenia się objawów wybranych chorób skóry. O tym jednak, czy zabieg złuszczania skóry twarzy może zostać wykonany na naszej skórze, zadecyduje specjalista przed rozpoczęciem terapii.
Zabiegi złuszczania i oczyszczania skóry twarzy może wykonywać tylko lekarz – MIT
Podczas wykonywania peelingu chemicznego specjalista działa na naszą skórę silnymi substancjami medycznymi, co wymaga nie tylko dużej ostrożności, lecz także ogromnej wiedzy i doświadczenia w tej kwestii. Nie oznacza to jednak, że zabiegi głębokiego oczyszczania i złuszczania skóry twarzy mogą wykonywać tylko lekarze. Peelingi z powodzeniem wykonują też kosmetolodzy, którzy mają za sobą odpowiednie przeszkolenie. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zaznaczają jednak, aby peeling chemiczny wykonywać tylko w sprawdzonych gabinetach, co pozwoli nam uniknąć niepożądanych skutków ubocznych zabiegu.
Peelingi medyczne bolą – FAKT/MIT
Trzeba przyznać, że peelingi medyczne nie należą do najprzyjemniejszych, jednak trzeba pamiętać o tym, że ból jest pojęciem względnym i każdy pacjent może odczuwać go nieco inaczej. Podczas zabiegu pacjenci najczęściej odczuwają lekkie uczucie szczypania, mrowienia czy pieczenia. Bardzo duże znaczenie ma jednak w tym przypadku rodzaj zastosowanych przy peelingu substancji złuszczających.
Peeling można stosować na całe ciało – FAKT
Przyjęło się, że peelingi medyczne to zabiegi przeznaczone przede wszystkim do złuszczania skóry twarzy. Odpowiednio dobrany peeling chemiczny może jednak być również bardzo pomocny w redukcji wielu niedoskonałości na ciele. Dzięki peelingom możemy pozbyć się m.in. uporczywego cellulitu na udach, zmian trądzikowych na plecach czy przebarwień na dekolcie. Peeling pomoże nam też w ujędrnianiu wiotkiej skóry ciała. Peeling chemiczny to bardzo uniwersalny zabieg, który może stanowić samodzielną terapię leczniczą, jak również uzupełnienie innych zabiegów z zakresu kosmetologii lub medycyny estetycznej.
Więcej informacji na temat peelingów chemicznych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/peeling-chemiczny/