Parowar to bardzo popularne urządzenie elektryczne w kuchni, dzięki czemu można oszczędzać energię. Jednak kupując tego typu sprzęt, należy mieć na uwadze kilka pytań dotyczących jego specyfikacji i sposobu użytkowania.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/czy-lepszy-bedzie-parowar-czy-szybkowar/

Gotowanie

Za pomocą parowaru można gotować na parze bez pieczenia lub smażenia. Dzięki temu żywność zachowuje cenne minerały i witaminy, które znikają z potraw przyrządzanych tradycyjnymi metodami. Ponadto nie ma potrzeby dodawania tłuszczu i soli do potraw podczas gotowania na parze, a korzystanie z tego urządzenia do gotowania ma wiele innych zalet.

Jest mniej czasu na przygotowanie jedzenia, ponieważ nie musisz cały czas patrzeć na garnek. Nic się nie zagotuje ani nie przypali, a Ty nie musisz spędzać zbyt wiele czasu na myciu naczyń po posiłkach. Co najważniejsze: parowiec jest również energooszczędny i oszczędza pieniądze.

Oszczędzaj na parze

Parowiec to urządzenie elektryczne, które wykorzystuje energię elektryczną do zagotowania wody i przekształcenia jej w stan lotny. Para wodna unosi się i podgrzewa potrawę. To urządzenie pozwala na przygotowanie całego obiadu w kilku pionowo połączonych pojemnikach, a dzięki zastosowaniu parowaru oszczędzasz energię zużywaną przez kuchenkę elektryczną lub gaz używany w kuchence. W przypadku zmywania naczyń lub rzadkiego włączania zmywarki oczywiste jest również zużycie wody.

Jak działa?

Wybierając parowar, należy wziąć pod uwagę nie tylko liczbę i rodzaj dołączonych do niego pojemników. Pierwszą rzeczą do zrobienia przy zakupie urządzenia jest sprawdzenie jego działania. W sprzedaży znajdują się głównie modele parowarów o mocy od 400 W do 2200 W. Zasada jest taka: im większą moc ma parowar, tym szybciej podgrzewa naczynia do zadanej temperatury.

Musisz tylko pamiętać, że im mocniejszy jest parowar tym normalnie jest więcej energii elektrycznej, tym jest droższy. Nie do każdego dania potrzebne jest najpotężniejsze urządzenie. Jeśli gotujesz w nim tylko warzywa, bez problemu wybierzesz parowar o mocy 800-1000 W.

Kupując parowar, aby zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, należy wziąć pod uwagę modele o wysokiej wydajności, które mają system odcięcia zasilania po podgrzaniu wody do odpowiedniej temperatury. Nagrzewają się ponownie dopiero wtedy, gdy temperatura cieczy spadnie poniżej określonego poziomu.

Przeczytaj też: http://www.auriva.pl/warto-kupowac-dzbanek-filtrowania-wody/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here