Wracając do swojego domu z długiej podróży, warto zabrać ze sobą wspaniałą pamiątkę z miejsca, które się odwiedziło. Fantastyczne rzeczy można znaleźć chociażby w Iranie, gdyż kultura tego kraju jest tak niesamowita, iż jego mieszkańcy tworzą rzeczy, jakich w Polsce nigdzie nie można dostać. Jak zatem dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie – co przywieźć z Iranu, by mieć z tego państwa fantastyczną pamiątkę?

Iran jest przepełniony kolorowymi i bogato wyposażonymi bazarami. Można się na nie natknąć dosłownie na każdym kroku, będąc na zwykłym spacerze czy przechadzając się po miejscowych uliczkach. Do takich miejsc turyści zaglądają z wielką przyjemnością. Na bazarach znajdują bowiem dosłownie wszystko – począwszy od fantastycznie wyglądających ubrań czy biżuterii, kończąc na sprzętach i rozmaitych urządzeniach. Te rzeczy zachwycają swoimi niesamowitymi i zwracającymi na siebie uwagę barwami, nietypowymi kształtami oraz ciekawymi zastosowaniami. Warto jednak przed zakupem bibelotów zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście się ich potrzebuje. Strona logostour.pl opisująca najbardziej wartościowe irańskie pamiątki wskazuje bowiem, że w tym kraju opłaca się kupować przede wszystkim przyprawy. Są one zupełnie inne od tych, które można znaleźć w Polsce, a do tego kosztują naprawdę niewiele. Warto zatem zaopatrzyć się w kilka saszetek świeżych bądź suszonych ziół i przywieźć je ze sobą do kraju. Takie przyprawy mogą być nawet wspaniałym prezentem, który podaruje się później bliskim osobom.

Pamiątki z Iranu mają też tą zaletę, że ich ceny są bardzo elastyczne. Sam klient może skutecznie je obniżyć, jeśli tylko zna pewne techniki perswazji. Osoby sprzedające towary na bazarach i targach chętnie handlują z potencjalnymi klientami i zazwyczaj ustalają takie ceny dla swoich produktów, by klient mógł je chociaż minimalnie obniżyć. Warto o tym pamiętać, będąc właśnie w Iranie, aby za nowo pozyskane rzeczy zapłacić jak najmniej pieniędzy.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here