Skażenie układu moczowego (w skrócie ZUM) zdecydowanie częściej uczy się u kobiet, szczególnie z względu niewielkiej cewki moczową a jej bezpośrednie sąsiedztwo z odbytem. Mimo to, problemy z pęcherzem potrafią być również u panów. Objawy ZUM u panów są podobne do tych pojawiających się w przypadku kobiet, chociaż zwykle są one delikatniejsze jeśli idzie o wzrost.

Gdy określić zapalenie pęcherza u panów? Objawy

Do zdecydowanie charakterystycznych objawów zainfekowania układu moczowego kwalifikujemy przede wszystkim palenie i nacisk w trakcie wydzielania moczu, bolesność w dolnej części brzucha, a także potrzebę korzystania z łazienki zdecydowanie częściej aniżeli normalnie. Kłopot może pojawiać się niespodziewanie, narzucając niemalże błyskawiczne oddanie moczu. Tegoż typu objawy występują obojętnie od płci chorego. Nieusuwane zapalenie pęcherza u mężczyzn i kobiet, w kolejnych krokach rozkwitu choroby może skutkować bardziej niepokojącymi symptomam gdy dotrze do zapalenia błony śluzowej pęcherza, zabarwienie moczu zmienia się na ciemnobrunatne lub czerwone. Gdy nie odpowiemy dosyć łatwo a nie podejmiemy działania, bakterie potrafią przedostać się dalej, pomimo układu moczowego, doprowadzając do chorób nerki. To może wejść do zainfekowania nerek, w wyniku czego pojawią się mdłości, mdłości oraz gorączka ponad 38 stopni Celsjusza. Należałoby rozumieć, iż nacisk i palenie w trakcie wydalania moczu nie zawsze informują o wzrostu ZUM. U panów i kobiet właściwe dokuczliwości potrafią być wynikiem zapalenia cewki moczowej. Zwykle jego przyczyną jest kontakt płciowy, w trakcie którego dotarło do przekazania zarażenia drogą seksualną. Zapalenie cewki wywołują powszechnie dwoinki rzeżączki lub chlamydie. Przy takim zatruciu, symptomom dobrym do przebiegu ZUM (nacisk w trakcie mikcji, nacisk brzucha itd.), asystuje czasem ropny wypływ podbarwiony krwią i świerzbienie.

jak sobie poradzić z bolesnym zapaleniem pęcherza

Zapalenie pęcherza u panów – etiologie

U blisko 90% pacjentów etiologią ZUM jest bakteria E.coli. Z względu rozbieżności w strukturze anatomicznej kobiet i panów, kobiety cierpią zdecydowanie częściej. Mimo to, przeciętnie większa ilość panów cierpi w czasie dzieciństwa. Jest to niejednokrotnie połączone z rozmaitymi patologiami w budowie układu moczowego nastolatków. Zrozumienie tejże choroby u dojrzałych panów potrzebuje wyeliminowania innych choroby, m.in. nowotworu, zwłaszcza u kobiet w podeszłym wieku.

Gdy skonsultować się ze specjalistą? Leczenie dróg moczowych

Przede wszystkim należałoby sięgnąć po odpowiednie środki bez recepty, np. zawierające furaginę oraz jak najszybciej zgłosić nasze dokuczliwości specjaliście. Jak widać, zapalenie pęcherza u mężczyzn nie zawsze da się precyzyjnie zidentyfikować. Problemy z oddawaniem moczu potrafią sugerować także ZUM, zanieczyszczenie przekazane drogą fizyczną, jak także przypadłość gruczołu krokowego. Do określenia etiologii konieczny jest to rekonesans medyczny, wykonanie analizowania moczu, oraz czasem także krwi oraz innych badań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here