Pod słowem masaż kryje się bardzo wiele dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu. Rozróżnia się wiele rodzajów, a każdy z nich przynosi inne doznania i rezultaty. Zależnie od indywidualnych potrzeb klienta, masażyści dobierają formę masażu. To tak samo jak z przedłużaniem rzęs. Zabieg ma różne metody, o których więcej przeczytasz w tym artykule http://www.ozsk.pl/najpopularniejsze-metody-przedluzania-rzes-na-co-zwrocic-uwage/ i tak samo jak w masażu, rodzaj metody dobierany jest indywidualnie. W dzisiejszym artykule skupimy się na masażu sportowym. Czy taki rodzaj masażu skierowany jest tylko do sportowców?

Masaż to nie tylko świecie i dobry nastrój

Wyobrażenia o masażu kojarzą nam się głównie ze zmysłową muzyką, przyjemną wonią oliwki, ciepłem i oczywiście kojącym blaskiem świec. Tymczasem masaż może mieć zupełnie inne oblicze. Ten sportowy nie bez powodu ma taką nazwę. Głównie wykonuje się go u sportowców, nie tylko u tych kontuzjowanych.

Celem masażysty jest zlikwidowanie napięcia, które wywołane zostało przez aktywność fizyczną. Odpowiednie uciskanie i masowanie ciała pozwala zredukować napięcie w miękkich tkankach, a to zaś zapobiega kontuzjom i skutecznie przyspiesza powrót do formy. Sportowcy bardzo często leczą za pomocą masażu zarówno ostre, jak i przewlekłe obrażenia wywołane uprawianym sportem.

Masaż sportowy nie jest jednak dedykowany tylko tej grupie odbiorców. Nawet jeśli nie masz nic wspólnego ze sportem, możesz udać się na zabieg do profesjonalnego masażysty. Sportowy masaż sprawdzi się także jako doskonały sposób na zniwelowanie stresu zawodowego, zmniejszenie napięcia emocjonalnego, a nawet pomaga na wady postawy.

Dlaczego warto wykonać masaż sportowy?

Szukając salonu masażu, koniecznie sprawdź, czy ten wybrany przez Ciebie oferuje taką usługę. Jeśli nie, poszukaj innego np. tutaj https://www.moment.pl/masaz/zielona-gora. Masaż sportowy może przypominać ten terapeutyczny, ale jest o wiele głębszy i intensywniejszy. W trakcie wykonywania zabiegu będziesz czuł się jak na rehabilitacji niżeli jak na masażu relaksacyjnym. Niektórzy masażyści włączają także inne techniki np. ucisk, rozciąganie czy punktowy nacisk zaczerpnięty z techniki shiatsu. Ten rodzaj masażu działa na głębokie warstwy mięśni, przez co pozwala usunąć przewlekłe napięcie ciała. I choć tuż po wykonaniu zabiegu możesz nie czuć się zbyt komfortowo, to jednak następnego dnia z pewnością poczujesz ulgę i zauważysz rezultaty masażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here