Lipotransfer jest metodą stosowaną w medycynie estetycznej polegającą na pobraniu tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta i przeszczepieniu jej w inną partie ciała. Lipotransfer czy implanty? Co lepiej sprawdzi się przy powiększeniu piersi?

Lipotransfer – bezpieczny i efektywny zabieg

Przeszczep tłuszczu z ciała pacjenta to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych implantów, która jest nie tylko bezpieczniejsza, ale pozwala na uzyskanie podobnych, o ile nie lepszych efektów. Warto przy tym pamiętać o tym, że lipotransfer to przyjazna metoda dla alergików – przeszczepianie tłuszczu pacjenta nie jest obarczone ryzykiem wystąpienia niebezpiecznej reakcji alergicznej. Jednak nie tylko bezpieczeństwo i skuteczność przeszczepiania tłuszczu to czynniki, które przemawiają na korzyść stosowania tej metody. W tym przypadku warte uwagi jest również to, że tłuszcz pobierany jest wyłącznie z obszarów, w których jest go za dużo (uda, brzuch, pośladki).Przeszczepianie tłuszczu w obrębie piersi pozwala nie tylko na ich powiększenie, ale również wymodelowanie, dzięki czemu stają się bardziej jędrne i zyskują naturalny, piękny kształt. Ponadto zastosowanie tłuszczu pacjentki w obrębie biustu przyczynia się do szybszej odbudowy naturalnych włókien kolagenowych. W efekcie tego zjawiska skóra na piersiach jest nie tylko jędrniejsza, ale również bardziej odżywiona, w efekcie czego wygląda na młodszą i bardziej zdrową.

Lipotransfer czy implanty?

Choć Lipotransfer jako zabieg medyczny estetycznej zyskuje sobie coraz większą popularność należy mieć świadomość tego, że w przypadku powiększania piersi nie zawsze może stanowić alternatywę dla implantów. Oba zabiegi mają różne wskazania, o czym warto pamiętać poszukując najlepszej metody na powiększenie i wymodelowanie piersi. Implanty będą najlepszym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą powiększyć piersi o kilka rozmiarów, przy jednoczesnej poprawie ich kształtu. Natomiast lipotransfer będzie idealnym rozwiązaniem dla kobiet, którym nie zależy na z widocznym powiększeniu biustu, a bardziej na poprawie jego kształtu, który został zmieniony przez nadmierną utratę kilogramów czy długotrwałe karmienie piersią. Warto pamiętać o tym, że przeszczepianie tłuszczu nie jest możliwe w przypadku szczupłych osób,nieposiadających odpowiednich zasobów tkanki tłuszczowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here