Zmarszczki to najbardziej zauważalna oznaka starzenia się skóry. Proces ten rozpoczyna się już około 19-20 roku życia, a więc wtedy gdy nasza skóra jest jeszcze gładka, jędrna i moda. Jeśli chcemy spowolnić starzenie, nie dajmy się jednak zwieść tym pozorom. Procesy starzeniowe zachodzą wewnątrz poprzez osłabienie włókien kolagenowych odpowiedzialnych za elastyczność skóry. Na intensywność przebiegu tego procesu ma wpływ wiele czynników, dlatego jedni starzeją się szybciej, a inni zachowują młody wygląd na długie lata. Warto zadbać pod tym względem o skórę już od najwcześniejszych lat, a gdy zmarszczki stana się bardzo widoczne – skorzystać ze specjalistycznych zabiegów.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/kwas-hialuronowy-czym-polega-zabieg-wypelniania-zmarszczek/

Kiedy rozpocząć kuracje przeciwzmarszczkowe

Bardzo długo pokutował u nas mit, ze pielęgnację przeciwzmarszczkową można podjąć dopiero gdy na naszej skórze są już bardzo widoczne oznaki starzenia. Wielu przekonywało, że stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych w młodym wieku, będzie tylko rozleniwiać skórę is prawi, że w późniejszym czasie takie preparaty nie będą juz skuteczne.

Najnowsze badania wskazują jednak jednoznacznie, że jest wręcz odwrotnie. Skóra nie uodparnia się na działanie kremów przeciwzmarszczkowych, co więcej potrzebuje ich już około 20 roku życia, ponieważ właśnie wtedy następuje osłabienie się włókien kolagenowych. Wczesne działanie okazuje się więc znacznie bardziej skuteczne niż doraźna reakcja.

Jak dbać o starzejącą się skórę

Ta początkowa pielęgnacja przeciwzmarszczkowa powinna opierać się na dostarczeniu skórze kluczowych dla jej regeneracji składników: witaminy A, B, C  i E a także odpowiednie nawilżanie, nawadnianie. Oba te zabiegi należy stosować zarówno od wewnątrz  jak i od zewnątrz. A więc podstawą jest odpowiednia, urozmaicona dieta oraz dobrej jakości preparaty pielęgnacyjne.

Na późniejszym etapie, gdy zmarszczki będą już bardziej widoczne najskuteczniejszą metodą są zabiegi odmładzające takie jak wypełnienie kwasem hialuronowym. To mało inwazyjny zabieg, który opiera się na działaniu naturalnej substancji. Jest efekty są zauważalne niemal natychmiast po zabiegu i utrzymują się przez kilka miesięcy.

Przeczytaj też: http://www.auriva.pl/blonnik-wazny-element-naszej-diety/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here