Keratynowe prostowanie włosów, jest często wykonywanym zabiegiem w salonach fryzjerskich. Swoją popularność zdobyło głównie ze względu na efekt końcowy, który jest niesamowity. Włosy są odżywione, proste, lśniące i niezwykle gładkie. Odzyskują zdrowy wygląd i witalność.

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?

Przed wykonaniem zabiegu, włosy należy dokładnie umyć. Kolejnym krokiem jest ich wysuszenie. Gdy już włosy są przygotowane, możemy przejść do zabiegu. Fryzjer nakłada na włosy płynną keratynę, która posiada niezbędne witaminy oraz składniki odżywcze.

Po określonym czasie, zazwyczaj wynosi on pół godziny, należy wysuszyć włosy ponownie. W następnym etapie włosy są prostowane prostownicą, która jest rozgrzana do 230 stopni Celsjusza. Fryzjer musi kilka razy, pasmo po paśmie przejechać prostownicą, żeby efekt był taki jak trzeba. W ten sposób rozgrzany włos, lepiej przyjmuje dobroczynne składniki zawarte w preparacie.

Przeczytaj też: http://www.auriva.pl/nawilzenie-skory-twarzy-je-uzyskac/

Jak długo utrzymuje się efekt?

Po pierwszym zabiegu, efekt potrafi się utrzymać nawet przez 3 miesiące. Z czasem, gdy będziemy wykonywać taką odbudowę regularnie, włosy będą na tyle wzmocnione, że zabieg będzie należało odnawiać raz na 6 miesięcy.

Zalety keratynowego prostowania włosów

Głównym celem keratynowego prostowania włosów jest ich dogłębne odżywienie. W wyniku uzyskujemy proste, lśniące i gładkie włosy.

Zalety keratynowego prostowania włosów:

  • porządna odbudowa i odżywienie włosów – każdy włos zostaje uzupełniony o keratynę, do której ubytku doszło w wyniku codziennych zniszczeń. Mowa tutaj o czynnikach atmosferycznych, szkodliwych stylizacjach, czy fryzurach.
  • wygładzenie włosów- zazwyczaj, gdy nasze włosy są zniszczone, objawiają się nadmierną suchością. Skutkuje to puszeniem się oraz ciężkim układaniem. Po wykonanym zabiegu, nasze włosy są odmienione. Wyglądają na zdrowe i pięknie się układają.
  • oszczędność czasu – zabieg starcza na długi okres czasu, dzięki temu nie musimy codziennie tracić 30 minut na prostowanie włosów, za pomocą prostownicy.
  • chwilowa zmiana fryzury – chodzi o kobiety, które od urodzenia osiadały włosy kręcone, dzięki keratynowemu prostowaniu włosów, mogą chociaż przez chwilę zobaczyć, jak to jest żyć w prostymi włosami.

Źródło: https://www.anjanka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here