Naszą fryzurą możemy pokazać nasz szalony temperament, podkreślić swoją urodę i sprawić, że każda stylizacja będzie wyglądać świetnie, jeśli dopełni ją dobrze dobrane ufryzowanie. Osoby kochające się wyróżniać decydują się na szalone kolory i cięcia, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Dredy to fajna fryzura, w której zawsze będziesz wyglądać oryginalnie, i z łatwością będziesz się wyróżniać. Są bardzo modne, ale także wymagające. Jak zrobić dredy? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Koszty zrobienia dredów

jak zrobić dredyPo pierwsze koszt. Dredy są bardzo drogie i nawet jeśli mamy już zaoszczędzone pieniądze i jesteśmy na nie w pełni zdecydowani ciężko znaleźć osobę, która nam je prawidłowo wykona. Najtańsze są dredy z pasm do 15 cm. Ich koszt to od 250 zł do 400,a włosy dłuższe od 50 do 100 cm to koszt od 400 do 750 zł. Z kolei włosy syntetyczne są o wiele droższe. Jest to fryzura o którą wbrew pozorom trzeba bardzo dbać. Dredy należy dokręcać, co jakiś czas i lepiej robić to samemu, bo koszt waha się od 30 zł za godzinę.

Koszt poprawek i regeneracji dredów uzależniony jest od ich stanu pierwotnego i czasu jaki osoba wykorzysta na ich poprawienie, a i ciężko znaleźć osobę, która cały zabieg zrobi nam szybko, bo najczęściej trzeba czekać na wolny termin takiej osoby i modlenie się nad zwolnieniem miejsca wcześniej. Jeśli palisz papierosy musisz zainwestować w odświeżacz, który zniweluję ich zapach. Włosy bardzo szybko chłoną zapachy. O ile w przypadku naszych ulubionych perfum jest to świetna wiadomość o tyle jeśli chodzi o zapach dymu tytoniowego nie jest to dobrą wiadomością.

Jak przygotować włosy?

Przed zrobieniem dredów należy umyć głowę bardzo dokładnie. Najlepiej szamponem o silnym działaniu, ziołowym lub szamponem do włosów przetłuszczających się, aby były jak najbardziej matowe.
Nie możemy używać żadnego szamponu, który ułatwi nam rozczesanie włosów, a już zupełnie odpadają czyścidła z odżywką. Nie możemy także używać żadnych masek czy odżywek. Włosy nie mogą być śliskie tylko wręcz szorstkie i matowe takie, które w normalnych warunkach uznawane byłyby przez nas za brzydkie, niezadbane i zniszczone. Świetnie sprawdzi się do ich umycia szare mydło. Oczywiście, nie powinnaś myć włosów zaraz po zafundowaniu sobie dredów przez około tydzień.

Ewentualnie możesz umyć głowę tak, by nie zmoczyć dredów. Jednak im częściej będziesz myć dredy, tym częściej trzeba je będzie poprawiać i dokręcać. Po zrobieniu dredów ich mycie, a właściwie suszenie będzie zajmowało Ci o wiele więcej czasu dlatego trzeba sobie zaplanować ten proces odpowiednio wcześniej, żeby nie było niespodzianek i spóźnień na umówione spotkanie. Cienkie około godziny, grube dłużej. Dlatego należy zabieg zaplanować tak, aby mieć czas na wysuszenie włosów przed wyjściem albo położeniem się do łóżka. Po umyciu zawinąć je w ciepły ręcznik i wycisnąć wodę. Następnie czekać, aż same wyschną, bo suszenie dredów suszarką je niszczy. Gdy włosy trochę odrobinę same przeschną pod palcami powinniśmy je rolować, aby dłużej zachowały pożądany kształt.

Jak dbać o dredy?

Kiedy posiadamy naszą ukochaną fryzurę musimy też uważać na łupież. Może on powstać na wskutek niewystarczającego spłukania szamponu, a ze względu na to, że dredów raczej nie można myć szamponem przeciwłupieżowym, a już na pewno trzeba to robić jak najrzadziej musimy skupić się na naszej diecie. Wyeliminować węglowodany proste, spożywać jak najwięcej witamin z grupy B oraz produkty bogate w witaminy A. Powinniśmy wyeliminować cukry proste, a także grzyby, bo one głównie spowodują jeszcze więcej łupieżu z którym w obecnych warunkach będzie nam ciężko sobie poradzić. Do dredów musisz zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki takie jak woski, odświeżacze, szampony, przeznaczone do pielęgnacji włosów z dredami. Nie powodują łupieżu i zapobiegają ich nadmiernemu niszczeniu się.

Czy warto zrobić sobie dredy?

Zanim zdecydujesz się na dredy musisz zastanowić się czy na pewno tego chcesz, bo mimo, że teoretycznie można je rozpleść to mija się to z celem ponieważ po pozbyciu się dredów nasze włosy są bardzo poniszczone i połamane, więc lepiej poczekać aż odrosną. Gdy włosy staną się wystarczająco długie, aby związać je w kucyk rób to bardzo rzadko, a jeśli już do związywania stosuj frotki, nigdy gumki.

Jak zrobić dredy?

jak zrobić dredyBędziesz potrzebować wody, wosku pszczelego, szydełka, octu stołowego, gumki i akcesoriów do pielęgnacji włosów (szczotki, grzebienia).Dredy najlepiej robić z kręconych włosów więc 10 dni przed zabiegiem należy przestać używać odżywek i dla ułatwienia kręcić włosy na wałki. Dzięki temu zmienimy ich teksturę. Przed wykonaniem dredów należy włosy dokładnie oczyścić z kurzu i różnego rodzaju osadów poprzez spłukanie ich wodą z octem ( na jeden litr wody łyżka stołowa octu).

Następnie włosy dokładnie suszymy. Oddzielamy pasmo włosów o grubości takiej jaki ma być nasz dred, a resztę włosów spinamy, aby nam nie przeszkadzały.Skręcaj je od samej nasady włosów aż do końca, i znów wróć do samej góry, grzebieniem podtapiruj skręcone włosy i znowu skręcaj. U ludzi z prostymi włosami należy włosy uprzednio podtapirować. Następnie nałóż na pasmo wosk pszczeli i zawiąż gumką, aby nie miały sposobności się odkręcić, i zostały w takiej formie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here