W dzisiejszym świecie każdy z nas korzysta z komputera, a co za tym idzie – internetu. Normą jest zakładanie kont na różnego rodzaju portalach internetowych. Aby takie konto założyć, potrzebne jest nam oczywiście konto pocztowe. Konto pocztowe służy nam do porozumiewania się ze światem za pomocą internetu. Aktualnie możemy wybierać w wielu różnych klientach poczty, ale bez wątpienia liderem na rynku jest Google, czyli popularny Gmail. Prawdopodobnie każdy z nas kojarzy adresy pocztowe kończące się na @gmail.com.

Obsługa konta pocztowego na gmail

Jak wylogować się z gmailaObsługa tego klienta pocztowego jest bardzo prosta i nie powinna sprawić nikomu większego problemu, nawet jeśli mowa o ludziach, którzy nie są z internetem za pan brat. Warto jednak, by każdy z nas wiedział jak po takiej poczcie się poruszać. I w jaki sposób klikać, żeby nic nie zepsuć. Obsługa Gmaila jest wyjątkowo prosta. Bo sam interfejs jest bardzo przejrzysty i do każdej opcji mamy bardzo prosty i szybki dostęp. Gmail jest w zasadzie idealną opcją dla ludzi, którzy chcą nauczyć się obsługi poczty internetowej. Oferuje nam podział przychodzących maili na różne kategorie, zmianę wyglądu naszej poczty, ale także również wiele innych opcji, z których możemy śmiało i w łatwy sposób korzystać.

Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie w sieci i wylogowywać się ze stron, które odwiedzamy podczas korzystania z komputera. Nie chcielibyśmy przecież, aby na nasze konta dostali się nieodpowiedni, wścibscy ludzie. Musimy więc dbać o to, by pamiętać o wylogowywaniu również z poczty internetowej.

Jak wylogować się z gmaila?

Musimy wiedzieć, że wylogowanie się z poczty internetowej gmail wiąże się z wylogowaniem z naszego konta Google, gdyż obie wyżej wspomniane rzeczy są ze sobą nierozerwalnie połączone.

Kiedy skończymy pracę na kliencie pocztowym Gmail, powinniśmy wylogować się z całej poczty, by chronić swoje dane oraz e-maile, które zalegają w naszej skrzynce odbiorczej oraz nadawczej. Nierzadko są to ważne informacje, które ktoś mógłby wykorzystać. Aby to zrobić należy kliknąć w obrazek w prawym górnym rogu, który jest naszym avatarem i który wybraliśmy podczas zakładania konta. Rozwinie nam się wtedy menu z dostępnymi opcjami do wyboru.Możemy wtedy przełączyć się na inne konto, jeżeli takowe posiadamy lub wybrać opcję „Wyloguj”, która znajduje się poniżej dostępnych kont, a także na prawo od opcji „Dodaj konto”, która z kolei umożliwia nam dodanie nowego konta. Kiedy klikniemy „wyloguj”, zostaniemy oczywiście wylogowani z Google. Od teraz nasze konto jest bezpieczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here