Zabiegi mające na celu usunięcie rozstępów nie są tanie. Potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych, dlatego tak ważne jest to, by osiągnięte z ich pomocą efekty zachować na jak najdłuższy czas, a najlepiej już na zawsze. A jak tego dokonać? W tym celu należy samemu zastosować pewną profilaktykę chroniącą przed rozstępami.

Istota kontroli masy ciała

A szczególnie duże znaczenie ma jej kaloryczność. Rozstępy tworzą się wtedy, gdy skóra zaczyna nadmiernie się rozciągać, a efekt ten pojawia się przeważnie przy gwałtownym przybieraniu na wadze. Oczywiście osoba z nadwagą powinna dążyć do pozbycia się zbędnych kilogramów, ale powinna to robić na spokojnie, jeśli zależy jej na zachowaniu dobrej kondycji skóry.

Usuwanie rozstępów nie będzie mieć większego sensu, jeżeli w krótkim czasie po zabiegu pacjent doprowadzi do gwałtownego wzrostu swojej wagi. Najlepiej utrzymywać stałą masę ciała. Jest to zdecydowanie najzdrowsze dla skóry.

Dieta bogata w substancje odżywcze

Dieta nie usunie rozstępów, ale zatroszczy się o kondycję skóry. O ile tylko sama będzie wartościowa i bogata w przeróżne substancje odżywcze. Na pewno niewarte uwagi są głodówki i różne inne diety niskokaloryczne. Jeżeli ilość pokarmu zostanie ograniczona do minimum, nie będzie się mieć żadnych szans na pokrycie podstawowego zapotrzebowania organizmu (a w tym i skóry!).

Dieta dobra dla skóry, zapobiegająca pojawianiu się kolejnych rozstępów, będzie bogata głównie w witaminy A, E, B3 (inaczej PP) oraz B5. Dostarczy także różnych składników mineralnych, a zwłaszcza cynku i potasu.

Pielęgnacja jako uzupełnienie zabiegów

Skuteczne usuwanie rozstępów możliwe jest, przynajmniej na ten moment, wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej i to akurat warto sobie zapamiętać. Jeżeli jednak chce się wspomóc jakoś efekty profesjonalnych zabiegów, można oczywiście zwrócić się w stronę pielęgnacji i delikatnie ją pozmieniać, nakierowując ją poprawę elastyczności skóry i stymulację produkcji kolagenu.

W kosmetykach do pielęgnacji skóry, które będą chronić przed rozstępami, warto szukać różnych olejków, kolagenu, witamin antyoksydacyjnych oraz elastyny. Kofeina też jest znakomitą substancją. Można ją wykorzystać np. w domowym kawowym peelingu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here