W obecnych czasach rzadko kogoś stać na budowę domu, bądź zakup mieszkania za gotówkę. W przeciętnej polskiej rodzinie dochody nie są aż tak wysokie. Jeśli więc nie możemy liczyć na pomoc rodziny czy samodzielne odłożenie potrzebnej kwoty, jesteśmy zmuszeni wziąć kredyt. Aby bank udzielił nam kredytu hipotecznego, musimy spełnić jednak kilka warunków.

Warunki przyznania kredytu

Jak sprawdzić czy jestem w BIKOfert kredytowych w bankach jest bardzo dużo. Na początku naszej drogi, warto zgłosić się do dobrego doradcy kredytowego. To on pomoże wybrać nam najkorzystniejszą ofertę oraz dzięki niemu możemy uniknąć podstawowych błędów przy podpisywaniu umowy kredytowej. Państwo stara się pomóc w spłacie kredytu ludziom młodym czy też nabywcom pierwszego lokum. Z reguły jest to spłata części odsetek. Przed udaniem się do banku warto zastanowić się nad kwotą pożyczki oraz okresem spłaty. Musimy mniej więcej przewidzieć ile pieniędzy potrzebujemy na codzienne życie oraz na co będzie nas stać spłacając co miesięczną ratę. Z reguły jest tak, że im dłuższy okres spłaty tym większe odsetki. Dużo banków umożliwia swoim klientom wcześniejszą spłatę kredytu np. po pierwszych 5 latach. Warto również zapoznać się jakie udogodnienia dla nas ma dany bank. Niektóre z nich w razie utraty pracy proponują tzw. wakacje od kredytu. Jest to przeważnie okres kilku miesięcy, gdzie spokojnie możemy poszukać nowej oferty pracy.

Jak sprawdzić czy jestem w BIK?

Aby ubiegać się o kredyt, należy przede wszystkim nie być zadłużonym. Rejestrem osób, które zajmuje się przechowywaniem osób zadłużonych jest biuro informacji kredytowej. Jak sprawdzić czy jestem w bik? Najpierw musimy założyć konto na stronie internetowej bik. Konto jest darmowe i sama rejestracja zajmie nam kilka chwil. Potrzebujemy do tego swoje podstawowe dane oraz nr dowodu osobistego i pesel. Na późniejszym etapie będziemy również potrzebować skan dokumentu aby potwierdzić naszą tożsamość. Indywidualny raport na swój temat możemy pobrać bezpłatnie raz do roku. Druga ważną kwestią przy zaciąganiu kredytu jest nasz miesięczny dochód. Bank skrupulatnie wyliczy ile mamy osób na utrzymaniu, czy mamy dzieci i czy stać nas na spłatę w określonej racie. Jeśli poprawnie przejdziemy te etapy, następuje wycena nieruchomości oraz ostateczna weryfikacja przez centrale. Kiedy bank podejmie pozytywną decyzje, środki przekazane są w ciągu dwóch tygodni,najczęściej bezpośrednio do osoby od której kupujemy nieruchomość.
Zaciągając kredyt hipoteczny pamiętajmy, że jest to decyzja na całe życie. Zaplanujmy wszystko tak, aby ryzyko było jak najmniejsze a warunki jak najbardziej dla nas korzystne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here