Podkreślone policzki, dające świeży i zadbany wygląd twarzy, są ozdobą kobiecości. Podobnie jak dodanie odrobiny ciemnego pudru na czoło i żuchwę celem podkreślenia konturu twarzy. Która z nas nie chciałaby mieć idealnie podkreślonych kości policzkowych, czoła i żuchwy jak profesjonalistka? Bez nieestetycznych plam, rozmazanego kosmetyku albo naniesionego pudru brązującego za wysoko lub za nisko? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Każda kobieta lubi czuć się wyjątkowo i pięknie, zatem idealnie nałożony bronzer jest marzeniem każdej z nas. Ale jak nakładać bronzer jak owa profesjonalistka? Przecież nie każda z nas skończyła kurs wizażu! Odpowiedź na to pytanie wydaje się bardzo skomplikowana na pierwszy rzut oka. My jednak znamy sposoby, abyśmy wszystkie nie od jutra, ale od dziś, miały wykonturowaną twarz, jak spod ręki profesjonalnej wizażystki.

Rodzaje bronzerów

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie „jak nakładać bronzer?”, należy zacząć od wyjaśnienia rodzajów bronzerów na rynku kosmetycznym. W ostatnich latach branża kosmetyczna urosła do ogromnych rozmiarów, oferując kobietom przeróżne kosmetyki do makijażu. To już nie te czasy, kiedy na półkach sklepowych możemy spotkać maksymalnie 5 marek kosmetycznych, 3 rodzaje tuszów do rzęs czy 4 odcienie podkładu. Teraz mamy ogromny wybór, co pozwala nam dobrać kosmetyki nie tylko do naszego rodzaju cery, ale również do naszych zdolności manualnych, preferencji, wieku, konsystencji.

Jeśli chodzi o bronzery, będziemy mogły zaopatrzyć się zarówno w klasyczne bronzery w kamieniu, jak i bronzery w kremie oraz w pisaku. Te ostatnie wypromowały siostry Kardashian, dla których idealnie wykonturowana twarz bronzerem jest kwintesencją kobiecości. Wszystkie trzy rodzaje bronzerów są dostępne w przedziałach cenowych od kilku do kilkuset złotych, zatem w zależności od naszego budżetu, możemy kupić bronzer, jaki chcemy. Niezależnie od rodzaju bronzera, do wyboru pozostaje sposób, jak nakładać bronzer. Okazuje się, że wszystkich trzech rodzajów bronzera nie nakłada się tak samo.

Jak nakładać bronzer w pudrze?

Jak nakładać bronzer w pudrze (w kamieniu)? Do nałożenia bronzera takiego rodzaju potrzebujemy dodatkowo dużego pędzla o specjalnie wyprofilowanym kształcie przeznaczonym do nakładania tegoż kosmetyku. Przy zakupie pędzla najlepiej sugerować się jego opisem – to w opisie danego pędzla znajdziemy informację czy nadaje się on do bronzera, czy nie. Polecamy w tym zakresie pędzle z naturalnego włosia. Lepiej wchłaniają kosmetyk i przyjemniej pracuje się takim narzędziem na naszej skórze. A jak nakładać bronzer, by nie zrobić sobie krzywdy? Należy po zanurzeniu pędzla w bronzerze, delikatnie poruszyć nim, by strzepać nadmiar kosmetyku. Nie wolno nakładać bronzera w dużych ilościach! Możemy zrobić sobie plamy, które ciężko będzie można zmyć. Bronzer nakładamy najpierw w okolicach skroni, następnie w załamaniu zaraz pod kośćmi policzkowymi, a następnie przykładamy pędzel do żuchwy i nakładamy tam odrobinę kosmetyku. W ten sposób nałożymy bronzer wszędzie tam, gdzie należy.

Bronzer w kremie – sposoby nakładania

Kolejny bronzer to bronzer w kremie. Jak nakładać bronzer w kremie, by wyglądać naturalnie i pięknie? W odróżnieniu od bronzera w postaci ciemnego proszku, do nałożenia bronzera o konsystencji kremu, nie będziemy musiały używać pędzla. Wystarczy, gdy na czyste palce nałożymy odrobinę specyfiku i nałożymy go w te same miejsca, jak przy bronzerze w kamieniu, czyli: skronie, okolice kości policzkowych i żuchwa. Ważne, żeby znów nie przesadzić i nie nałożyć za dużo bronzera. Na pewno warto przeprowadzić kilka prób z tańszym bronzerem w kremie, aby nauczyć się, jak nakładać bronzer w takiej postaci. To da nam dużo lepsze efekty niż zakup bardzo drogiego kosmetyku i zużycie go na samą naukę nakładania bronzera.

Bronzer w pisaku – jak nałożyć?

jak nakładać bronzerNastępnym rodzajem bronzera jest bronzer w pisaku. Jak nakładać bronzer w pisaku jak profesjonalistka? Najlepiej odnaleźć jeden z filmów sióstr Kardashian, w którym pokazują, jak przygotowują swój makijaż. Siostry Kardashian idealnie pokazują, jak nakładać bronzer w pisaku. Nie ma lepszych nauczycielek niż one. Pamiętajmy, że i w tym przypadku dużą rolę odgrywają ćwiczenia. Najlepiej kupić sobie na początek tańszy bronzer w pisaku, by nauczyć się jak nakładać bronzer tego rodzaju. Nie odchudzimy drastycznie swojego portfela. Taki kosmetyk dostaniemy już za parę groszy w drogerii.

Jak dobrać odcień bronzera?

Na sam koniec naszej instrukcji, jak nakładać bronzer, trzeba poruszyć jeszcze jedną ważną kwestię. Nawet najlepsza technika, praktyka i drogi kosmetyk nie da nam pięknego efektu wykonturowanej twarzy, jeśli nie dobierzemy dobrego odcienia bronzera do naszej skóry. Zbyt ciemny kolor kosmetyku przyczyni się do pojawienia się plam na naszej skórze. Poza tym możemy wyglądać trochę groteskowo i śmiesznie. A za jasny odcień bronzera sprawi, że nie będzie go wcale widać na naszej twarzy. Zatem poza poznaniem sposobów jak nakładać bronzer, warto jeszcze dobrać odpowiedni odcień kosmetyku. Jeśli nie mamy pojęcia, jak to zrobić, można zasugerować się zdaniem ekspedientki w drogerii, wizażystki lub opinią popularnej blogerki albo youtuberki, specjalizującej się w wizażu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here