Grypa w ciąży to nie tragedia, i na iż nie należy lekceważyć choroby. Gdy zatem podejrzewasz u siebie grypę, umów się z specjalistą oraz zastosuj prawidłową terapię. Nieleczona grypa w ciąży może bowiem grozić niebezpiecznymi powikłaniami również u ciebie, jak także u dziecka. Obniżona wytrzymałość u przyszłych jestem to naturalne zjawisko. Ciąża może służyć „łapaniu” innych choroby. W ciągu jesienno-zimowym wystrzegaj się grypy a nie lekceważ pierwszych symptomów przeziębienia.

Leczenie choroby w ciąży

Kobiety ciężarne nie powinny same stawiać sobie diagnozy ani leczyć się na swoją rękę. Konieczna jest konsultacja u specjalisty, by dobrać odpowiednie środki. Nie można bez pomocy lekarskiej wykorzystywać żadnych farmaceutyków, bo pewne mają funkcjonowanie teratogenne. Substancje syntetyczne środków przedostają się przez łożysko do ustroju płodu. Potrafią mieć zgubny wpływ na rozwój wielu organów, takich jak wątroba, nerki, lub serce. Chociażby dostępne bez recepty środki przeciwbólowe lub przeciwzapalne potrafią być fatalne w ciąży. Unikaj przede wszystkim niesteroidowych preparatów przeciwzapalnych, np. ibuprofenu oraz kwasu acetylosalicylowego, bo potrafią skutkować szkodliwe krwawienia z dróg rodnych. Nie można też wykorzystywać środków przeciwkaszlowych zawierających pochodne dekstrometorfanu. Środki bezpieczne w ciąży, pomocne w leczeniu grypy w ciąży, to paracetamol oraz środki przeciwhistaminowe.

naturalne sposoby na grypę w ciąży

Poza przyjmowaniem środków należy zadbać o odpowiedni wypoczynek, pozostanie w łóżku, picie sporej liczby płynów, np. herbaty z cytryną oraz miodem, naparu z kwiatu lipy czy soku malinowego. Napoje te są funkcjonowanie napotne oraz wzmacniają naturalną wytrzymałość. Należy także starać się nawilżać powietrze w budynku i wzbogacić menu w obfitujące w witaminy warzywa i owoce. Sygnały grypy w ciąży zmniejsza witamina C, której doskonałym źródłem są napoje owocowe, np. z pomarańczy, grejpfrutów oraz czarnej porzeczki. Na katar najskuteczniejsza okaże się maść majerankowa. Świetne wyniki dają również inhalacje z płynu sody oczyszczonej czy soli, które zdecydowanie ułatwią ci oddychanie. Należy jednak pamiętać, iż kobieta w ciąży nie winna wykorzystywać kropli do nosa! By złagodzić ucisk gardła przepłucz je mieszanką ciepłego wyciągu z cytryny oraz miodu. Możesz także pić syrop z cebuli lub czosnku, jaki działa odżywczo oraz przeciwzapalnie.

Powikłania grypy w ciąży

Bardzo niebezpieczne jest zachorowanie na grypę przed 16. tygodniem ciąży, a więc w pierwszym trymestrze. Grypa w ciąży w innym a trzecim trymestrze ciąży nie jest już to właśnie szkodliwa dla płodu, jak dolegliwość na początku ciąży. Ciąża to czas zmian w organizmie kobiety, które potrafią oddziaływać na wydłużenie procesie choroby przez spadek odporności. W organizmie przyszłej mamy krąży więcej krwi, co powoduje wzmożoną pracę serca oraz układu krążenia. W tenże sposób mięsień sercowy jest się bardziej podatny na schorzenia spowodowane przez wirus, np. na pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego. Co więcej, macica uciska na płuca, a hormony ciążowe są etiologią zmian w tym narządzie, więc przechorowanie grypy w ciąży może służyć zapaleniu oskrzeli czy płuc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here