Siłownia to miejsce, w którym zajmujemy się treningiem chcąc poprawić nasz wygląd oraz sylwetkę. To miejsce, w którym ciężko pracujemy na to, by wzmocnić nasze mięśnie, nabrać kondycji oraz lepiej się czuć. Siłownia to zdecydowanie nie miejsce dla dzieci. Sprawdź dlaczego!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dziecko-na-silowni-za-i-przeciw/

Niebezpieczne miejsca

Siłownie nie należą do miejsc bezpiecznych. Nie jest wskazane by na ich terenie kręciło się dziecko, które jest pozostawione bez opieki lub pod opieką rodzica, który aktualnie robi trening. Na siłowni znajduje się wiele przyrządów, które mogą twojemu dziecku wyrządzić krzywdę!

Siłownie mogą wyglądać atrakcyjnie dla dzieci, gdyż jest tam wiele miejsc, w których można się schować, można również się wspinać po dziwnych maszynach, a także chcieć wypróbować samodzielnie poćwiczyć na niektórych z nich.

Na siłowni jest bardzo łatwo o wypadek, zwłaszcza dla małego dziecka, które popchnięte ciekawością uruchomi maszynę i zrobi sobie krzywdę albo zrzuci na siebie ciężkie sprzęty. Dodatkowo to miejsce, w którym ludzie chcą się skupić i oddać w stu procentach swojemu treningowi, a kręcący się malec mógłby jedynie przeszkadzać i rozpraszać.

Dodatkowo to przestrzeń, w której widać dużo nagiego ciała, co raczej nie jest wskazane dla dzieci w każdym wieku. Ludzie pocą się, śmierdzą oraz prężą swoje muskuły, takie widoki mogą być dla dziecka traumatyczne.

Rodzic nie przypilnuje

Rodzic, który wybiera się na trening i zabiera ze sobą swoje dziecko jest skrajnie nieodpowiedzialny. Dziecko bowiem będzie gnane ciekawością i nie będzie w stanie usiedzieć na miejscu, a i rodzic, który skupi się na treningu nie będzie w stanie skierować całej swojej uwagi, ani na trening, ani również na swoje dziecko, które gdzieś sobie grasuje na terenie siłowni.

Nie zabieraj dziecka ze sobą na siłownię. Jeśli musisz to zrobić, to zostaw je w pokoju zabaw dla dzieci, a jeśli nie ma takiego miejsca, wówczas zrezygnuj z jego obecności na siłowni.

Przeczytaj też: http://www.inspeerio.pl/cwiczenia-z-powerball/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here