Wiele zapachów perfum jest znanych od wielu lat, dobrym przykładem są perfumy Chanel numer 5, które powstały w roku 1921, obecnie mają już 100 lat.

Warto zwrócić uwagę, iż w perfumeriach mamy dostępnych nawet tysiąc różnych zapachów męskich i damskich, jednak kilkadziesiąt z nich cieszy się zawsze największą zainteresowaniem, stanowią one 80% sprzedaży. Są to perfumy o wyjątkowym zapachu, bardzo popularne wśród klientów, warto zwrócić uwagę, iż często jesteśmy wierni jednemu zapachowi. Co roku na rynku pojawiają się setki nowych zapachów, jednak niewiele z nich odnosi sukces.

Co jest istotne przy wyborze perfum?

Oczywiście powinniśmy wybrać zapach odpowiedni dla naszego stylu, dzięki temu będą to perfumy, które będą najbardziej nam odpowiadały. Oczywiście powinniśmy pamiętać, iż to my będziemy czuli perfumy przez cały dzień, zatem muszą one jak najlepiej odpowiadać naszemu gustowi. Oczywiście mamy do wyboru perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe. Naturalnie największą zawartość olejków zapachowych posiadają perfumy, może być to 30 – 40% objętości flakonika. W przypadku wody perfumowanej będzie to wartość do 15%. Jeszcze słabsze będą wody toaletowe, jednak niekiedy mogą być wybierane dość często na co dzień, kiedy nie chcemy używać zbyt silnego zapachu, przykładowo do pracy. Perfumy to mieszanki różnych zapachów, przykładowo zapachów kwiatowych czy też owocowych. W starożytności perfumy uzyskiwane były za pomocą ekstrakcji olejków, przykładowo z płatków róży, obecnie technologia została oczywiście dużo bardziej unowocześniona, jednak wiele składników kwiatowych wykorzystywanych jest do dzisiaj.

W perfumach często znajdziemy także nuty cytrusowe, może być to mandarynka, grejpfrut, pomarańcza. Oczywiście nuty cytrusowe z pewnością będą kojarzyły nam się ze świeżością, z latem i wiosną. Dodatkowo często także wykorzystywane są nuty drzewa, kory, ziemi czy też zapach skóry. Odpowiednio wymieszane będą mogły stworzyć bukiet wyjątkowy, który doskonale sprawdzi się w perfumach zarówno damskich, jak i męskich. Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż w przypadku perfum damskich znajdziemy więcej nut kwiatowych. Swoimi nazwiskami promują perfumy sportowcy, aktorzy, osoby znane, celebryci. Z pewnością dość popularnym zapachem damskim jest zapach gabriela sabatini perfumy zdecydowanie kobiece, o bardzo interesujących kompozycjach kwiatowo-owocowych. Znajdziemy tutaj piwonie, jaśmin, ambrę oraz cedr, oczywiście jest to seria firmowana na przez argentyńską tenisistkę, która odnosiła sukcesy w latach 80-tych XX wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here