Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił dane, dotyczące popularności bonu turystycznego w pierwszych miesiącach działania projektu. Ze Statystyk wynika, że  największe zainteresowanie bonami turystycznymi odnotowano w sierpniu. Rekord padł na 17 sierpnia. Tego dnia Rodacy wykonali ponad 13,8 tys. płatności bonami na łączną kwotę – ponad 9,8 mln zł.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zus-bon-turystyczny/ 

Rekord należał do sierpnia

Okresom urlopowym towarzyszą często upalne dni wakacji, które (jak się okazuje) sprzyjają w korzystaniu z bonu turystycznego. Rekord padł w połowie sierpnia, gdzie Polacy dokonali 13,8 tys. na łączną kwotę ponad 9,8 mln zł.

Dwa dni wcześniej od rekordu (czyli 17 sierpnia) w Święto Wojska Polskiego, płatności  było ponad 12 tys. na 8,2 mln zł. Tymczasem tydzień później liczba płatności sięgnęła 11,6 tys. na kwotę 7,8 mln zł. Co pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się bon.

Czy projekt się opłacił?

Dzięki bonowi w sierpniu i wrześniu na rynek turystyczny trafiło ponad 200 mln zł.

Na tą chwilę do projektu przystąpiło 17,5 tys. firm., które zgodnie z zasadami, wpisane są na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

Liczby mówią same za siebie, Bon turystyczny to strzał w 10!

Najważniejsze informacje o bonie turystycznym

Bon o wartości 500 zł, przysługuje nam za jedno dziecko, W przypadku gdy mówimy o dziecku z niepełnosprawnością wsparcie jest wyższe i wynosi 1000 zł. Rodzice dzieci do 18 roku życia na Platformie Usług Elektronicznych ZUS mogą aktywować Bon, natomiast Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po aktywacji bonu dostajemy kod. Płatność polega na przekazaniu numeru bonu np. w pensjonacie potwierdzamy zakup przy pomocy dwóch kodów (w chwili płatności za usługę).

Zobacz też: http://www.auriva.pl/skonstruowac-dobry-harmonogram/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here