Włosy większości Polek zazwyczaj są dość cienkie i słabe. Bardzo szybko się przetłuszczają i sprawiają spore trudności podczas stylizacji – nie da się uformować z nich gęstych kucyków czy obszernych, efektownie prezentujących się koków. Całe szczęście z pomocą odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych można wzmocnić nawet najsłabsze kosmyki, a także nadać im dodatkowej objętości. Właściwa stylizacja przyczyni się do poprawy ich ogólnego wyglądu i pozwoli każdej kobiecie poczuć się wyjątkowo atrakcyjnie. Jak zwiększyć objętość włosów? Najpierw trzeba o nie zadbać od wewnątrz, a dopiero później przejść do stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych.

Jak zwiększyć objętość włosów? Codzienna pielęgnacja

Jak zwiększyć objętość włosów? Codzienna pielęgnacjaWłosy czyste i zadbane zawsze prezentują się najlepiej. Te cienkie zwykle wymagają częstego mycia i nie należy się z nim ograniczać. Jeżeli już po kilku godzinach zostają oblepione sebum i zaczynają się prezentować dość nieestetycznie, wystarczy myć je codziennie – najlepiej każdego ranka. Dawniej uważano to za błąd pielęgnacyjny i sądzono, że zwiększona częstotliwość mycia włosów może doprowadzić do ich nadmiernego przetłuszczania się.

Okazało się jednak, że jest to utarty mit, którym nie należy się przejmować. Jeżeli włosy rzeczywiście tego wymagają, spokojnie można myć je codziennie. Najlepiej używać do tego celu delikatnych kosmetyków niezawierających sztucznych substancji, takich jak konserwanty, barwniki czy aromaty. Doskonale oczyszczą one nie tylko same kosmyki, ale też i skórę głowy, usuwając z niej zanieczyszczenia oraz bakterie. Sebum, które wydzielane jest przez naskórek, może bowiem nadmiernie obciążyć czuprynę i doprowadzić do szybszego wypadania włosów.

Specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne

Brak objętości często wynika z problemu nadmiernego wypadania włosów. Aby pobudzić cebulki i tym sposobem przyspieszyć wzrost nowych kosmyków, należy wykonywać regularne masaże skóry głowy. Podczas codziennego mycia włosów wystarczy delikatnie wymasować skórę głowy samymi opuszkami palców – zabieg powinien trwać ok. kilka minut. W aptekach i sklepach kosmetycznych dostępne są również specjalne masażery z wbudowanymi metalowymi wypustkami, które wystarczy umieścić na głowie i następnie poruszać nimi w górę i w dół, aby wykonać solidny i efektywny masaż. Masażery działają mocniej i intensywniej od palców, dlatego taki zabieg powinien być powtarzany maksymalnie raz w tygodniu.

Z podobną częstotliwością na włosy należy nakładać bogato odżywcze maski, wypełniony korzystnymi dla kosmyków substancjami. W celu wzmocnienia ich działania po nałożeniu kosmetyku na głowę można przykryć ją pogrzanym wcześniej ręcznikiem, który poprawi absorpcję składników. Znacznie lepiej i szybciej wnikną one w głębsze warstwy naskórka, odżywią go i tym sposobem pobudzą cebulki włosów.

Niesamowite kosmetyki stylizacyjne

Niesamowite kosmetyki stylizacyjneNiektóre z kosmetyków przeznaczonych do stylizacji włosów wykazują się działaniem zwiększającym objętość fryzury. Najpopularniejszą grupę tego typu preparatów stanowią sypkie pudry. Umieszczane są w niewielkich opakowaniach, za które trzeba zapłacić ok. kilkunastu bądź kilkudziesięciu złotych (w zależności od marki preparatu). Proszek wtarty we włosy u nasady i rozczesany przy pomocy grzebienia bądź szczotki doskonale zwiększa objętość całej fryzury, która nabiera wtedy zupełnie nowego wyglądu. Na rynku od dawien dawna dostępne są także pianki przeznaczone do włosów cienkich i delikatnych.

Jak zwiększyć objętość włosów przy pomocy tych produktów? Niewielką ilość pianki należy nałożyć na dłonie, delikatnie rozetrzeć i wprowadzić intensywnymi ruchami we włosy. Najlepiej wykonywać ten zabieg na kosmetykach świeżo umytych i lekko wilgotnych, a po nałożeniu pianki od razu je wysuszyć. Aby ta wspaniała objętość utrzymała się przez długi czas, gotową fryzurę można spryskać obficie lakierem do włosów. Dzięki niemu nawet po kilku godzinach kosmyki nie oklapną i nie zaczną smętnie przylegać do twarzy.

Efektywne stylizowanie

Nawet posiadaczki bardzo cienkich włosów mogą tworzyć na swoich głowach zachwycające i efektownie wyglądające fryzury. Przed ich wykonaniem kosmyki powinny zostać dokładnie wytapirowane. Cienkim grzebieniem należy zaczesywać niewielkie pasma włosów do góry, a następnie rozkładać je dłońmi i utrwalać lakierem. Przygotowane w ten sposób pozwolą na wykreowanie fantastycznego kucyka czy koka o zachwycającej objętości. Dobre efekty daje też właściwa technika suszenia włosów. Chcąc nadać im dodatkowej objętości, najlepiej pochylić się w dół, tak by włosy były skierowane do podłogi. Suszarkę należy umieścić tuż pod nimi i kierować kosmyki w stronę przeciwną do ich naturalnego ułożenia. Ten trik stosowany jest przez wszystkich fryzjerów i stylistów. Warto go przetestować i być może dzięki niemu zyskać nową objętość włosów.

Nikt nie ma wpływu na to, z jakimi włosami się rodzi. Całe szczęście od tego są kosmetyki i preparaty stylizacyjne, aby z ich pomocą poprawiać wygląd nawet cienkich i słabych kosmyków. Jak zwiększyć objętość włosów? Wystarczy zastosować się do wyżej wymienionych zaleceń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here