Współczesne okna są coraz lepsze, niemniej jednak ciągle mają swoje niedoskonałości. Drewniane są ładne, niemniej jednak nie wykreujemy z nich nowoczesnego wnętrza, z kolei zaś okna pcv charakteryzują się małą wytrzymałością i dość standardowymi kształtami. Co zatem możemy wymyślić innego?

Okna aluminiowe – ciekawa alternatywa

Otóż warto zainteresować się możliwościami, jakie daje aluminium w stolarce okiennej. Dlaczego? Przede wszystkim jest to materiał bardzo lekki i wytrzymały. Dzięki temu takie okna będą naprawdę służyć nam przez długie lata. Ponadto okna aluminiowe charakteryzują się tym, że łatwo można je ukształtować. Co to oznacza? Otóż w przypadku tych okien możemy uzyskać całkowicie różne, czasami naprawdę fantazyjne kształty.

Okna aluminiowe mają jednak pewne swoje wady. Oczywiście znakomicie zachowują ciepło, jednak mimo wszystko ich izolacja jest nieco gorsza niż w przypadku okien pcv tudzież drewnianych. Trzeba także dodać, że jeśli rama nam się w którymkolwiek miejscu zarysuje czy popsuje, to niestety wymieniać musimy całość. Trzeba także dodać, że wadą tych okien jest to, że części metalowe szybko stają się bardzo chłodne.

Gdzie nadają się okna aluminiowe?

Patrząc na powyższe zestawienie wad i zalet, możemy łatwo odgadnąć do jakiego typu pomieszczeń najbardziej będą pasowały okna aluminiowe. Otóż świetnie sprawdzają się one w budynkach, które budowane są na wiele lat i są bardzo eksploatowane. Mowa tu oczywiście przede wszystkim o biurowcach.

Jednak nie tylko takie budynku skorzystają na oknach aluminiowych. Warto bowiem napomknąć o wszelkich galeriach handlowych, sklepach, wystawach, muzeach itp. które często potrzebują lekkich okien o dość nietypowym kształcie. Okna aluminiowe sprawdzą się także doskonale w szkołach czy w innych budynkach publicznych.

Aluminium w Twoim domu

A czy jest sens instalowania okien aluminiowych w domach? Oczywiście, że tak! Ten typ okien szczególnie świetnie sprawdzi się we wszystkich wnętrzach, w których niestandardowe okna dodadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Tak będzie na pewno w przeróżnych loftach, starych kamienicach, stylizowanych domkach czy na poddaszach.

To jeszcze nie wszystko. Ten typ okien bowiem także znakomicie sprawdzi się, jeśli budujemy dom z myślą o naszych dzieciach czy nawet wnukach. Wówczas warto zainwestować w bardziej trwały materiał. Oczywiście okna wykonane z tego materiału także doskonale sprawdzą się w przypadku dekoracyjnych domów, wykonanych z bardzo dużą dbałością o detale. Pamiętajmy jednakże o tym, że generalnie cena takich okien jest większa…

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here