Życie w lęku jest koszmarem. Nie zawsze można się z tym problemem łatwo i szybko uporać. Najlepszym pomysłem na lęk to wizyta u specjalisty, który nam może przepisać lekarstwa bądź też skieruje nas na skuteczną psychoterapię. Jednak co robić, gdy akurat nie mamy dostępu do lekarza bądź boimy się stosować leki przepisane przez specjalistę? Leki przeciwlękowe bez recepty będą idealnym rozwiązaniem naszych problemów.

Leki przeciwlękowe bez recepty – rodzaje

Co jest wyrobem naturalnym i stosunkowo skutecznym w stosowaniu? Jednym z typów wyrobów, które mogą pomóc podczas lęków, są preparaty na bazie waleriany. Jest to idealne rozwiązanie, gdy na przykład mamy lęk wysokości bądź po prostu boimy się latać, a musimy odbyć podróż samolotem. Substancja nie zrobi z nas zombie ani nie powinna nas uzależnić. Warto ją stosować, gdy naprawdę potrzebujemy wsparcia zewnętrznego.

Natomiast długotrwałe stosowanie jakichkolwiek leków na lęk bez nadzoru lekarza może być dla nas przykre w skutkach. Po prostu możemy się uzależnić i zamiast rozwiązywać sytuacje, które wywołują u nas lęk to zaczniemy w łatwy sposób uciekać od problemów w leki – co nazywamy lekomanią. Długotrwałe występowanie stanów lękowych trzeba niezwłocznie zgłosić specjaliście! Dzisiaj mamy dostęp do mnóstwa placówek gdzie możemy skorzystać z pomocy czy terapii nawet bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto skupić się na leczeniu źródła lęków, a nie na jego znieczulaniu tabletkami.

Kolejnym stosunkowo bezpiecznym specyfikiem jest melisa. Bardzo często jest polecana jako delikatny środek na stany lękowe a szczególnie, wtedy gdy występują u nas problemy ze snem na tle nerwowym – czego absolutnie nie wolno nam ignorować i w przypadku gdy występuje u nas taki objaw, należy się zgłosić jak najszybciej do lekarza po pomoc. Długotrwały brak snu może przyczynić się do wielu problemów. Niewysypianie się może prowadzić do stanów podobnych jak w depresji. Obecnie można spotkać w sklepach czy aptekach różne formy herbatek z melisy. Znajdziemy wersję klasyczną, ale także będziemy mieli okazję zakosztować naparu z dodatkiem pomarańczy czy cytryny.

Jak stosować leki przeciwlękowe?

Leki przeciwlękowe są dla ludzi, ale stosujmy je z umiarem, nie popadając w lekomanię. Sytuacje gdzie mamy kilka razy w roku stresujące sytuacje w swoim życiu są idealne do zastosowania jakiegoś wspomagania. Możemy skorzystać z leku, jeśli panikujemy i mamy ogromne napady lęku podczas np. rozmowy o pracę. Jednak jeśli żyjemy na co dzień w lęku, to wybierzmy się do lekarza psychiatry, który będzie mógł udzielić nam pomocy i wsparcia. Czyli górnik, który ma klaustrofobię, a pracuje głęboko pod ziemią w ciasnych korytarzach, niech wybierze się na psychoterapię albo po prostu zmieni pracę, bo inaczej będzie musiał się posilać lekami na lęki do emerytury (o ile biedak w takim stresie jej w ogóle dożyje). Odpowiednio stosowane leki poprawią nam komfort życia!

[Głosów:11    Średnia:2.8/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here