Kurtka damska typu parka – dla kogo?

0
658

Kurtki parki damskie to bardzo popularny rodzaj okrycia wierzchniego. Noszone są zazwyczaj wiosną. Można jednak odnaleźć modele przystosowane do różnych warunków pogodowych. Dzięki swojej uniwersalności, produkty te nie przestają być modne. Duży popyt sprawił, że na rynku odnaleźć można ogromny wybór różnorodnych modeli. Czym dokładnie jest parka i jak ją nosić?

Kurtki parki damskie – skąd się wzięły?

Pierwsze modele tych ubrań zainspirowane były odzieżą militarną. Kurtki typu parka nawiązują swoim stylem do odzieży noszonej przez amerykańskie wojska w ubiegłym stuleciu. Funkcyjne ubrania wyposażone były w wiele praktycznych rozwiązań. Część z nich w różnych formach przeniknęła do produkowanych obecnie modeli. Przede wszystkim jednak fasony z tej kategorii zainspirowane są wyglądem ubrań wojskowych. Często występujące w kolorze khaki, mimo zróżnicowanych stylów, posiadają kilka cech charakterystycznych.

Jak wyglądają kurtki typu parka?

Te elementy odzieży sięgają zazwyczaj do kolan lub do połowy uda. Choć najbardziej popularnym kolorem są odcienie przytłumionej zieleni, zakupić je można w wielu innych barwach. Do częstych rozwiązań należy na przykład kolor granatowy. Kurtki parki damskie charakteryzuje przedłużany tył. Ma on chronić przed dostawaniem się zimna pod warstwę odzieży. Oryginalnie tylna kapa posiadała charakterystyczne rozcięcie. To rozwiązanie wciąż można dostrzec w wielu modelach. Taki krój zapewnia większy zakres ruchów i wygodę użytkowania ubioru. Tego typu kurtki są również wyposażone w ściągacz w talii. Najczęściej obsługuje się go za pomocą sznurka. Wśród charakterystycznych elementów znajdują się również kieszenie z patkami i wygodny kaptur.

Jaką kurtkę wybrać?

Osoby poszukujące kurtek typu parka powinny przede wszystkim dostosować swój wybór do warunków pogodowych. Poszukując modelu na wiosnę, dobrze zdecydować się na klasyczną, cienką parkę. Warto pamiętać o zmienności aury. Istotnymi funkcjami kupowanej kurtki mogą okazać się kaptur i nieprzemakalna membrana. Wierzchni odzież, która ma być noszona zimą, powinna posiadać dodatkową podpinkę. Grubsza warstwa z pewnością ochroni noszącą ją osobę przed chłodem.

Damskie parki to doskonały wybór dla osób lubiących każdy styl. Ich uniwersalność gwarantuje wygodę i możliwość dopasowania do wielu sytuacji. Ogromny wybór modeli i projektów na rynku sprawi, że odnalezienie idealnego produktu dla siebie nie powinno stanowić problemu. Kupując kurtki warto zwracać uwagę na ich jakość i wytrzymałość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here