Życie niesie ze sobą wiele zaskakujących sytuacji. W przypadkach kiedy mamy do czynienia z mieniem dużej wartości należy zabezpieczyć swoje interesy oraz skorzystać w usług dobrego i profesjonalnego notariusza, aby nie być narażonym na jakieś straty w przyszłości. Czasem taka pomoc jest wręcz niezbędna.

Czym charakteryzuje się zawód notariusza?

Każda kancelaria notarialna zatrudnia wysoko wykwalifikowanych radców prawnych, którzy w sposób fachowy dbają o spełnienie formalnych i zgodnych z przepisami prawa czynności podczas sporządzania różnego rodzaju aktów i dokumentów. Jest to niezwykle istotne w przypadkach, kiedy w przyszłości mogą zaistnieć jakieś wątpliwości oraz próby podważania.

Notariusz jest funkcjonariuszem państwowym i zgodnie z jego pozycją przysługuje mu odpowiednia ochrona prawna. Ten zawód zaufania publicznego ma na celu pomoc przy różnych skomplikowanych czynnościach w taki sposób, aby klient i jego interesy były zabezpieczone.

Jakie dokumenty sporządza kancelaria notarialna?

Notariusze posiadają gruntowną wiedzę prawniczą i zgodnie z jej zasadami sporządzają akty notarialne dotyczące nabywania i zbywania nieruchomości, dokumenty poświadczające prawa do dziedziczenia, wypisy, odpisy oraz wyciągi z takich dokumentów jak akt zgonu, małżeństwa i urodzenia.

W kancelariach notarialnych można uzyskać poświadczenie zgodności z oryginałem podpisu, zgodności kopii dokumentu z oryginałem, a także kompletne pełnomocnictwa, które będą honorowane w kontaktach z organami państwowymi. Czynności dokonywane przez notariusza mają charakter dokumentacji urzędowej i żaden organ władzy państwowej nie może ich podważać.

Jakie dodatkowe usługi można uzyskać u notariusza?

Każda kancelaria notarialna oferuje szereg dodatkowych usług, z których można w stuprocentowo bezpieczny sposób skorzystać. Jedną z nich jest udział prawnika w posiedzeniu zarządu spółki prawa handlowego, gdzie spisuje on formalny protokół. Można również zlecić sporządzenie dokumentacji przebiegu aukcji.

Notariusze są uprawnieni do przyjmowania depozytów. Istnieje możliwość oddania na przechowanie pieniędzy, papierów wartościowych, ważnych dokumentów oraz elektronicznych nośników zawierających istotne dla klienta dane. Dodatkową usługą, którą można zlecić jest przygotowanie protestu weksli oraz czeków.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here