Komunia jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla każdego dziecka, jak i jego całej rodziny – szczególnie tej najbliższej, czyli rodziców bądź opiekunów. Każdy stara się jak najlepiej przejść przez tą uroczystość, organizując fantastyczne przyjęcia w gronie bliskich, które zwykle odbywają się tuż po spotkaniu w kościele. Podczas rodzinnej imprezy dziecko, które przyjęło wcześniej po raz pierwszy Eucharystię, otrzymuje od przyjaciół i rodziny fantastyczne prezenty i dzięki temu ten dzień jest dla niego jeszcze bardziej wyjątkowy. Bo można mówić różne rzeczy, ale maluchy uwielbiają być obdarowywane i chcąc przyczynić się do ich szczęścia, należy im wręczyć coś naprawdę wyjątkowego. A co to może być? Czy lepiej podarować po prostu pieniądze, czy może jednak jakiś drobiazg bądź większy gabarytowo dar? Jaki prezent na komunie sprawdzi się najlepiej?

Jakich błędów lepiej nie popełniać przy wyborze prezentu komunijnego

Często zdarza się, że rodzina chcąca tak bardzo uszczęśliwić małego szkraba, wręcza mu prezenty o funkcjach edukacyjnych, które być może zadowolą samych rodziców, ale dziecka raczej nie uradują. Książki, podręczniki czy atlasy geograficzne sprawdzą się wyłącznie u tych maluchów, których pasją rzeczywiście jest nauka i które z przyjemnością zdobywają nową wiedzę i często o tym mówią. Zakup gitary bądź innego instrumentu też nie będzie najlepszym pomysłem, jeżeli dziecko nigdy wcześniej nie miało pociągu do muzyki i ogranicza się wyłącznie do jej słuchania.

Dobry prezent musi być po prostu przemyślany. Nie powinien być też aż tak drogi, by osoba chcąca go podarować musiała przez niego dosyć mocno uszczuplać swój budżet lub, co gorsza, brać pożyczkę. Bo wbrew pozorom czasem i takie sytuacje mają miejsce. Zwłaszcza chrzestni chcą pokazać się z jak najlepszej strony i potrafią przeznaczać na prezenty grube tysiące, nawet gdy sami nie dysponują tak dużymi pieniędzmi. Najlepiej podarować coś takiego, na co po prostu można sobie pozwolić. W przeciwnym wypadku prezent nie będzie mieć większego sensu.

Prezenty, które zawsze dobrze się sprawdzają

Prezenty, które zawsze dobrze się sprawdzająIstnieje taka grupa przedmiotów, które niemalże od zawsze są oferowane dzieciom w ramach komunijnych prezentów. Każdy pamięta przecież swój pierwszy rowerek, otrzymany od chrzestnego bądź samych rodziców. Jeżeli dziecko wciąż nie posiada tego praktycznego dwukołowego pojazdu, rzeczywiście warto mu go podarować. W ten sposób można je zachęcić do aktywnego uprawiania sportów i ruchu na świeżym powietrzu. Rowerek zadowoli również samych rodziców, ale warto wcześniej porozmawiać z nimi na temat takiego prezentu i wypytać, czy dziecko przypadkiem nie posiada już czegoś podobnego.

Klasycznym komunijnym podarunkiem będzie również biżuteria. Złote łańcuszki czy srebrne kolczyki bądź naszyjniki zawsze okażą się uniwersalnym wyborem. Jednakże na dziecku nie zrobią większego wrażenia. Dziewczynka powinna być nimi usatysfakcjonowana, ale już mały chłopiec nie będzie piać z radości na widok nawet markowego i drogiego zegarka. Jaki prezent na komunie będzie więc lepszym wyborem? Być może okażą się nim pieniądze. Czasem lepiej nie kombinować i wrzucić kilka banknotów do koperty, dodać do nich pięknie wypisaną kartkę i w ten sposób pozwolić maluchowi na samodzielny wybór podobającego mu się prezentu. Rozwiązanie najprostsze i zwykle najlepsze.

Ile trzeba zapłacić za prezent komunijny?

Ile trzeba zapłacić za prezent komunijny?Teoretycznie nie istnieją żadne zasady, które określałyby minimalną cenę, jaką należy zapłacić za prezent komunijny. Ogólnie rzecz biorąc zwykle wydaje się na niego jakieś kilkaset złotych. Chrzestni muszą już pogodzić się z nieco większym wydatkiem. Od nich oczekuje się bardziej wartościowych podarunków. Często więc rodzice chrzestni decydują się na zakup różnego typu sprzętów. Sięgają po modne smartfony, tablety czy nawet całe laptopy. W ciągu ostatnich lat dość popularne stały się także drony – urządzenia służące do wykonywania zdjęć z lotu ptaka.

Urządzenia zapewniające rozrywkę spodobają się najprawdopodobniej każdemu dzieciakowi, ale jako że są bardzo drogie (kosztują od tysiąca do kilku tysięcy złotych), nie każdy sobie na nie pozwoli. Można więc zakupić rzeczy, które świetnie się do nich dopasują i podwyższą jakość samej zabawy odbywającej się przy zastosowaniu tych sprzętów. Gry na konsole bądź klasyczne gry komputerowe można dostać w cenie wynoszącej mniej niż sto złotych. Pozwala to sięgnąć po ich kilka sztuk i stworzyć z nich wspaniały zestaw. Idealny dla wszystkich chłopców.

Jaki prezent na komunie?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Podczas szukania komunijnego podarunku należy kierować się przede wszystkim zainteresowaniami malca oraz swoim własnym rozsądkiem. Lepiej bowiem się nie zadłużać i nie brać kredytów tylko po to, by móc wydać na prezent większe pieniądze i w ten sposób usatysfakcjonować rodziców malca. Rodzice dziecka też zresztą powinni ograniczyć się do zakupu prezentu, na który pozwalają im ich możliwości finansowe. Dziecko powinno docenić każdy podarunek, jeśli jest właściwie wychowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here