Obecny rynek z urządzeniami elektronicznymi i komputerami ma bardzo bogatą ofertę. To widać, kiedy wejdziemy na każdy sklep internetowy. Przy wyborze interesującego nas sprzętu, często jednak zwracamy uwagę na pojemność własnego portfela. Jeśli nie mamy dużej pensji i nie trafiamy często na promocje, a jednak chcemy zakupić dobry, ekonomiczny laptop do domu czy biura, to ciekawą propozycją będzie też dość tani, taki do 2000 zł.

Jaki laptop do 2000?

Naprawdę nie trzeba wydawać dużo więcej, chyba że pragniemy grać w najnowsze gry z piękną grafiką, ale i tutaj lepiej pomyśleć o konsoli. W przedziale do podanej wyżej ceny nie najdziemy – to pewne – tych najlepszych i najbardziej wydajnych sprzętów z super szybkimi procesorami, potężną pamięcią RAM i bardzo pojemnymi dyskami, ale za to znajdziemy urządzenie, które jest wygodne w obsłudze i będzie służyć dość długo. Tani laptop do 2000 starczy, aby można było bez problemu przeglądać internet, oglądać filmy (ale nie w 4K), słuchać ulubionej muzyki i korzystać z bardzo wielu popularnych aplikacji.

Jaki więc nabyć laptop do 2000?

Jaki więc nabyć laptop do 2000?Na sklepowych półkach znajdziemy np. kilka modeli marki Lenovo lub Asusa, które są dostępne właśnie w tej cenie, właśnie do 2000 zł. Mają one tylko 4 GB pamięci RAM i zintegrowane układy graficzne Intela i AMD. Ale mają też energooszczędne procesory i dyski o pojemności maksymalnie 256 GB – tyle starczy, jeśli nie chcemy przechowywać zbyt wielu wielkich plików i danych. Ekran od 14 do 15 cali też powinien zadowolić. Nie zawsze niestety na takich laptopach jest zainstalowany system operacyjny.

Wśród laptopów do 2000 zł zdarzają się jednak również takie, na których jest już Windows 10 w wersji S. Może to być bardzo atrakcyjna propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy mają już kupioną licencję na system Windows lub w ogóle nie korzystają z Windowsa, a pragną go zastąpić np. darmowym systemem Linux (w grę wchodzi tu Ubuntu lub Mint). Jeśli jednak nie mamy licencji, to lepiej nie brać tych sprzętów w ogóle pod naszą uwagę. Jeśli więc często podróżujemy, a nasze wymagania nie są wygórowane, co do jakości urządzenia, to tani, typowy laptop do 2000 zł powinien nam wystarczyć, tym bardziej że jego rozdzielczość w większości przypadków wynosi 1920X1080 pikseli, czyli Full HD. A to już sporo i oko cieszy. Jaki laptop do 2000 zł? Teraz już wiemy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here