Hybryda jest ostatnio bardzo popularną formą zdobienia paznokci. Kiedyś kobiety wybierały się na ten zabieg tylko do profesjonalnych manikiurzystek, teraz coraz więcej kobiet decyduję się na aplikację jej samodzielnie w domowym zaciszu, oszczędzając koszty i czas. Zniknął problem umawiania się na odpowiednią godzinę i wypatrywania wolnego terminu u naszej ulubionej kosmetyczki. Metoda ta ma coraz więcej swoich oddanych zwolenniczek, bo nie dość, że możemy cieszyć się pięknymi paznokciami w naszym ulubionym kolorze przez co najmniej 2 tygodnie to jeszcze jej wykonanie jest bardzo proste. Koniec z wysychaniem tradycyjnego lakieru i niemożnością dotykania czegokolwiek przez kilkadziesiąt minut aż lakier w pełni nie wyschnie. Również zmywanie tego rodzaju lakieru jest proste. O tym jak zmyć hybrydy dowiesz się w dalszej części artykułu.

Lakiery hybrydowe

jak zmyć hybrydyLakiery hybrydowe od tych tradycyjnych różnią się przede wszystkim swoim składem i koniecznością utwardzania w lampie LED lub UV. Manicure wykonujemy jednak bardzo podobnie jak klasyczny z tą różnicą, że używamy lakierów hybrydowych i jak przy tradycyjnym musimy czekać aż każda warstwa sama wyschnie tak tutaj naszą płytkę można dotykać bez naruszenia pomalowanej warstwy.
Podstawą idealnego i dobrze wykonanego manicure hybrydowego jest przygotowanie płytki. Idealnie przygotowana płytka paznokciowa zwiększa przyczepność lakieru i daje nam gwarancję, że pomalowane paznokcie dłużej będą piękne bez konieczności poprawiania.

Manicure hybrydowy

Jednym z filarów dobrze wykonanego manicure jest zmatowienie płytki bloczkiem polerskim, a także staranne usunięcie/ wycięcie skórek. Jeśli nasze skórki nie są w pełni możliwe do usunięcia albo mamy je bardzo delikatne i krwawimy nawet przy delikatnym wycinaniu można skórki odsunąć wykorzystując kopytko do paznokci. Kiedy płytka jest już gotowa, zmatowiona i skórki nie znajdują się na niej, kolejnym krokiem jest dokładne odtłuszczenie płytki. Najlepiej zrobić to wacikiem bezpyłowym, który nie zostawia nam pozostałości (niteczek, małych włosków). Mogą być one nie widoczne gołym okiem, ale po nałożeniu i utwardzeniu kolejnych warstw każde zgrubienia są podwójnie widoczne. Do odtłuszczenia płytki niezbędny będzie dobry odtłuszczasz. Najlepiej użyć preparatu bezpośrednio do tego celu przeznaczonego CLEANERA, ale jeśli go nie posiadamy można użyć także spirytusu bądź zwykłego zmywacza do paznokci.

Baza pod hybrydę

Do wykonania manicure hybrydowego potrzebować będziemy bazy, którą po odtłuszczeniu będziemy nakładać na paznokcie. Jest to pierwsza warstwa, którą trzeba utwardzić w lampie. Baza jest produktem bardzo lejącym i wystarcza jej nałożyć bardzo mało, aby efekt był zadowalający. Niestety ta potrafi się rozlać po skórkach i po utwardzeniu jej bardzo szybko odejdzie nam od paznokci razem z kolejnymi warstwami co będzie skutkować koniecznością zrobienia nowego manicure. Baza pod paznokcie to bardzo innowacyjny produkt. Możemy wybrać wiele jej rodzajów, a także przedłużyć sobie tym produktem złamanego paznokcia lub jeśli mamy ochotę przedłużyć je wszystkie. Można dzięki temu także zmienić kształt paznokcia, i wyczarować na naszych dłoniach wszystko to na co mamy ochotę.

Nakładanie koloru

jak zmyć hybrydyKolejny krok to nakładanie koloru. Na rynku mamy bardzo wiele firm, które produkują dobrej jakości lakiery i lepiej zainwestować w te sprawdzone, gdzie mamy pewność co do trwałości i przede wszystkim nie powodowania uczuleń. Może się zdarzyć, że niska cena świadczy o tym, że produkt podpisany jako lakier hybrydowy w rzeczywistości jest hybrydowo podobny. Możemy go poznać przede wszystkim po tym, że nie rozpuszcza się w acetonie jak dobrej jakości lakier hybrydowy. Na bazę nakładamy od 2 do 3 warstw lakieru. Ważne jest nakładać tyle warstw, aby nie było żadnych prześwitów choć dobrej jakości lakiery kryją już po pierwszej warstwie to mimo to lepiej nałożyć od 2 do 3 warstw. Każdą z nich utwardzamy w lampie. Kolejnym krokiem jest nałożenie top coatu. Mamy do dyspozycji te klasyczne błyszczące, matowe, a także satynowe. Tutaj też warto kupować topy znanych i sprawdzonych firm, bo jest to nasza ostatnia warstwa, która w dużej mierze jest odpowiedzialna za wygląd i trwałość całego manicure. Na koniec przecieramy paznokcie wacikiem wcześniej używanym odtłuszczaczem z tłustej warstwy i GOTOWE.
Możemy cieszyć się pięknymi paznokciami przez 2, 3 tygodnie.

Jak zmyć hybrydy?

Właściwie zmyć to nieodpowiednie słowo. Lakiery hybrydowe się ściąga. Warto się do tego przyłożyć, bo raz nieodpowiednio zdjęty lakier może zniszczyć naszą naturalną płytkę paznokcia co później jest właściwie niemożliwe do odbudowania. Trzeba czekać aż cały paznokieć odrośnie. Najpierw piłujemy wierzchnią warstwę topu, który o wiele wolniej rozpuszcza się w acetonie. Następnie musimy przygotować waciki bezpyłowe. Na każdy paznokieć jeden wacik i pomocna będzie folia spożywcza, którą dzielimy na tyle części ile mamy paznokci do zmycia. Na każdy kawałek folii nakładamy nasączony acetonem wacik kładziemy na niego palec wacikiem w stronę paznokcia i szczelnie zawijamy. Tak postępujemy z każdym palcem. Po 20 minutach możemy zdjąć folię i naszym kopytkiem do odsuwania skórek delikatnie zdrapać lakier, który teraz powinien bez problemu odchodzić od paznokcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here