Zasady są po to, żeby je łamać – tak głosi pewne przysłowie. I nie ma w nim nic złego dopóki pozostaje tylko przysłowiem. Gdy dochodzi już do czynów zaczynają się schody i mogą zacząć się też konsekwencje. Prawo powstało po to aby je przestrzegać i należy się do niego stosować ponieważ skutki mogą być bardzo poważne. Od najłagodniejszych czyli mandacie aż na śmierci kończąc.

Jak zapłacić mandat przelewem?

Jak zapłacić mandat przelewemJeśli już się naważyło mleka będzie trzeba je wypić w tym przypadku skoro dostało się mandat będzie trzeba go opłacić. Pojawia się pytanie: „Jak zapłacić mandat przelewem przez internet” wygodnie i bez wychodzenia z domu. Z reguły policjant który nam ten mandat wlepił podaje nam instrukcje jak to zrobić przelewem ale jeśli zdarzy nam się zapomnieć wystarczy sięgnąć do internetu aby szybko sobie to przypomnieć. W kilku krokach wyjaśnię wam jak to zrobić szybko i bez większych problemów. Na początku trzeba zalogować się na stronę swojego banku co jest logiczne, aby wykonać przelew jakikolwiek musimy być zalogowani na stronie swojego banku. Następnie przechodzimy w zakładkę do wykonywania przelewu. W tym miejscu wybieramy opcje przelew podatkowy. W zależności od banku mogą się różnić nazwy i tak na przykład może być nazwany jako „Przelew do US” „Przelew do Urzędu Skarbowego” przy czym należy pamiętać, że przelew do Urzędu skarbowego nie jest tym samym co przelew do ZUS.

Urząd Skarbowy w Opolu

Z dostępnych opcji wybieramy formularz o nazwie „Mandaty”. Warto zapamiętać, że formularze ułożone są alfabetycznie ponieważ ich wybór jest bardzo duży. Kolejny krok to wybór miejscowości Urzędu Skarbowego. Niezależnie od miejsca zamieszkania wybieramy „Opole”. Od 1 stycznia 2016 do opolskiego Urzędu Skarbowego spływają wszystkie mandaty krajowe wystawione przez Policję. Jeśli bank teraz nie wypełnił danych do przelewu automatycznie musimy wpisać je ręcznie. Numer konta podany jest na blankiecie mandatu. Natomiast organem podatkowym jest „Pierwszy Urząd Skarbowy” a adres: ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole.

W Typ identyfikatora powinniśmy ustawić na PESEL i podajemy swój. Dane osoby zobowiązanej do zapłacenia mandatu zostaną wpisane automatycznie. Pole „Okres rozliczeniowy” powinno zostać puste. Wpisujemy kwotę na jaką został wystawiony mandat. W polu „Identyfikacja zobowiązania” należy wpisać serię i numer mandatu dane te są wypisane na blankiecie. Pozostało nam tylko zatwierdzić przelew smsem który dostaniemy na numer przypisany do konta i po kłopocie. Na przyszłość warto uważać i nie łapać więcej mandatów aby nie mieć problemów z ich opłaceniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here