Czasami człowiek pada ofiarą stalkingu. Jest to uporczywe prześladowanie danej osoby. Może ono mieć miejsce w bardzo różnych sytuacjach i dotknąć praktycznie każdego człowieka. Geneza tego zjawiska sięga dawnych lat. Nie ma takiego człowieka, który mógłby w stu procentach powiedzieć, że jest wolny od zagrożenia stalkingiem. Często przybiera on formę nękania licznymi telefonami. Jak namierzyć numer telefonu takiej osoby? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Formy stalkingu

jak namierzyć numer telefonuKobieta może paść ofiarą prześladowcy, który się w niej zakochał. Taka chora, patologiczna miłość może doprowadzić nawet do nieszczęścia.Oczywiście to uczucie nie ma nic wspólnego z prawdziwą miłością, która zakłada, że dla drugiego człowieka chce się tylko tego co dobre.Tymczasem prześladowca doprowadza do tego, że dana osoba czuje się bardzo osaczona i w końcu może mieć nawet problemy psychiczne na skutek takiego postępowania.

Ofiarą stalkingu może paść również na przykład nauczyciel. Nauczyciel ma swoje określone wymagania względem uczniów. Czasami na linii nauczyciel i młodzież powstają rozmaite konflikty. W te konflikty mogą mieszać się również rodzice. Czasami sytuacja staje się niezwykle mocno zaogniona i pokojowe rozwiązanie absolutnie nie wchodzi w grę. W takiej sytuacji uczniowie i rodzice mogą posunąć się do prześladowania nauczyciela – w jaki sposób? Mogą na przykład stosować głuche telefony. Wtedy taki prześladowany nauczyciel powinien zgłosić się na policję.

Jak namierzyć numer telefonu?

Jak namierzyć numer telefonu? Organy ścigania mają na to swoje sposoby. Nie ma legalnych sposobów na to, aby osoba prywatna namierzyła numer innej osoby, która do niej dzwoni. Oczywiście można wpisać numer w wyszukiwarkę internetową i wtedy czasami coś się znajdzie. Na przykład powstają specjalne strony czy fora internetowe, na których ludzie wymieniają się numerami telefonów oszustów. Na takich forach można znaleźć najpopularniejsze numery telefonów, z których dzwonią przedstawiciele różnych firm, zapraszając na rozmaite pokazy pościeli czy garnków.

Samo zaproszenie na pokaz oczywiście nie jest przestępstwem. Można natomiast dyskutować czy oszustwem jest nakłanianie staruszków na zakup garnków za kilka tysięcy złotych. Ci ludzie zostają często zmanipulowani i nie dokonują zakupów z własnej woli ale pod wpływem manipulacji. Tego typu postawa jest moralnie naganna. Często organy ścigania przyglądają się tego typu działalnościom. Jeżeli umowa została zawarta poza siedzibą firmy, można w określonym prawem czasie rozwiązać ją bez podania przyczyny. Niektóre firmy nie chcą stosować się do tego zapisu i zastraszają ludzi, którzy mają zamiar rozwiązać umowę.

Jak bronić się przed niechcianymi telefonami?

jak namierzyć numer telefonuJeżeli ktoś doświadcza prześladowania za pomocą głuchych telefonów, jego pierwszym krokiem powinno być udanie się na policję. Często nie ma sensu dyskutowanie z prześladowcą, ponieważ prośba o to, aby przestał, absolutnie nie działa, ale powoduje eskalację przemocy. Młodsze pokolenie powinno być bardzo czujne jeśli chodzi o opiekę nad ludźmi starszymi. Staruszkowie często z powodu samotności poszukują towarzystwa i odwiedzający ich miły pan czy miła pani wydają się doskonałymi towarzyszami do rozmowy. Tymczasem tego typu odwiedziny nieznanych ludzi w mieszkaniu seniora często mogą być początkiem kłopotów. Senior rzadko kiedy potrafi być nieuprzejmy wobec obcych ludzi.

Najczęściej wdaje się z nimi w dyskusję.Kiedy otrzymuje coś nie potrafi powstrzymać się przed wzajemnością. Z chęcią przyjmuje zaproszenie na pokaz, a na pokazie kupuje przedstawione produkty. Osoby, które opiekują się ludźmi starszymi, powinny co jakiś czas sprawdzać dyskretnie, z kim senior rozmawiał przez telefon. Tego typu informacje mogą być niezwykle cenne w przyszłości. Kobieta, która jest prześladowana przez zakochanego mężczyznę, niezależnie od tego czy jest to mężczyzna obcy czy też były partner, powinna udać się na komisariat policji i zgłosić całą sprawę. Jeśli chodzi o prześladowców trzeba działać szybko. Nie warto podejmować różnych działań na własną rękę. Lepiej zaufać fachowcom. Często chcielibyśmy namierzyć numer telefonu osoby, która na przykład uparcie do nas wydzwania.

Jak chronić swoją prywatność?

Problem może istnieć wtedy kiedy prowadzimy własną firmę i może to być potencjalny klient. Wielu przedsiębiorców zamieszcza swoje prywatne numery telefonów na stronach internetowych prowadzonych działalności. Jest to oczywiście zrozumiałe w przypadku małych jednoosobowych biznesów. Trzeba jednak zastanowić się czy takie działanie jest rozsądne. Może to mieć więcej minusów niż plusów. Warto też edukować młodzież i swoje dzieci, aby one nigdy nikogo nie prześladowały przez telefon. Wykonywanie głuchych telefonów – niezależnie w jakim celu – do osoby, która sobie tego nie życzy, jest nie tylko wyrazem złego wychowania, ale przede wszystkim może narazić sprawcę na konsekwencje prawne. Trzeba uświadomić sobie, że stalking może być przestępstwem. Trzeba również uświadomić dzieci, że gdyby to one padły ofiarą prześladowania, muszą jak najszybciej powiedzieć o całej sprawie osobie dorosłej. Takich spraw nie wolno zamiatać pod dywan i trzeba działać bardzo szybko, aby nie dopuścić do eskalacji zła. Duża w tym rola rodziców, opiekunów, nauczycieli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here