Depilacja laserowa cieszy cię coraz większym zainteresowaniem. To metoda, które nie ma sobie równych, zwłaszcza jeśli chodzi o usuwanie włosków z wrażliwych okolic bikini. Jest delikatna, skuteczna i daje długotrwały efekt. Jakie są inne zalety laserowej depilacji i czy to rozwiązanie ma wady?

Największe zalety laserowej depilacji

Dlaczego warto wybrać depilację laserową? Lista zalet jest długa. Po pierwsze, laser nie powoduje podrażnień. O ile po kontakcie z żyletką czy depilatorem, skóra może być mocno podrażniona, o tyle po depilacji laserowej lekkie zaczerwienienie ustępuje po kilku dniach, a potem skóra jest gładka, zdrowa i nie wymaga szczególnej pielęgnacji.Co ważne, efekt depilacji laserowej bikini utrzymuje się przez wiele miesięcy. Zabiegu nie trzeba często powtarzać. Wystarczy to robić raz do roku. Laser doskonale radzi sobie z usunięciem nawet małych włosków, a wypalając mieszki włosowe zapobiega ich odrastaniu i wrastaniu – co dla wielu kobiet oznacza koniec bólu i podrażnień. Depilacja laserowa pozwoli im cieszyć się piękną skóra przez długi czas.

Depilacja laserowa bikini – jakie wady?

Zastanawiając się nad laserową depilacją bikini, trzeba pamiętać, że nie jest to opcja dla każdego. Z tego rozwiązania nie powinny korzystać kobiety w ciąży, a także osoby zmagające się z poważnymi dolegliwościami skóry, jak zapalenie skóry czy łuszczyca. Niedogodnością wynikającą z depilacji laserowej może być konieczność odpowiedniej pielęgnacji i stosowania się do zaleceń kosmetyki. W pierwszych dniach skóra może być lekko zaczerwieniona i bardzo delikatna – należy dbać o jej nawilżanie i unikać kosmetyków o drażniącym składzie. Depilacja laserowa bikini wymusza również przynajmniej przez jakiś czas ograniczenie kąpieli słonecznych – zarówno na plaży, jak i na solarium.

Gdzie wykonać depilację laserową bikini?

Jeśli depilacja laserowa bikini ma być bezbolesna i skuteczna, należy wykonać ją u profesjonalisty. Wybierając gabinet kosmetyczny, trzeba zapytać o sprzęt, którym dysponuje kosmetyczka, oraz upewnić się, że ta posiada odpowiednie kwalifikacje. Po zabiegu warto dopytać także o odpowiednią pielęgnację. Nawilżona skóra, traktowana właściwymi kosmetykami będzie piękna, gładka i zdrowa przez długi czas. Kosmetyczka poinformuje, kiedy powtórzyć zabieg, by utrzymać zadowalający efekt.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here