Jeśli chcemy poprawić stan swojej kondycji fizycznej nie musimy wcale uczęszczać na zajęcia do siłowni lub klubu fitness. Trenować można także w własnym domu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Nie traci się czasu na dojazdy i nie trzeba się trzymać wcześnie ustalonego grafiku. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji na temat sprzętu, który powinien się znaleźć w domowej siłowni.

Ekspandery

Ekspandery są dostępne w kilku rodzajach. Najbardziej popularne są te wykonane z gumy oraz metalu. Wybierając ekspander dla siebie warto zwrócić uwagę czy posiada on regulację umożliwiającą zmianę siły naciągu.  W sklepach sportowych można spotkać również inną odmianę tego urządzenia a mianowicie koła lub ósemki.

Ekspandery zostały zaprojektowane w taki sposób by ich używanie poprawiało skuteczność ćwiczeń wzmacniających głównie mięśnie górnych partii ciała na przykład: barków, ramion, klatki piersiowej. Dostępne są również ekspandery bardziej wszechstronne na przykład wiosła, ich konstrukcja pozwala w czasie ćwiczeń zaangażować także mięśnie dolnej części ciała.

Orbitreki

Orbitreki zostały stworzone by praca nad sylwetką stała się zarówno bardziej efektywna jak i bardziej komfortowa. Ruchy wykonywane na orbitreku przypominają nieco nordic walking. Takie wrażenie wynika z tego, że w obu przypadkach wykonujemy naprzemienny wymachy rąk i ruch nóg.

Orbitrek zmusza do aktywności praktycznie wszystkie partie mięśni. Jest przy tym bardzo bezpieczny, ponieważ nie nadwyręża stawów. Z tego powodu Orbitreki są nie tylko wykorzystywane w czasie klasycznych treningów, ale również do poprawy i wzmocnienia układu krążenia i układu oddechowego. Nic, więc dziwnego, że ten rodzaj sprzętu do ćwiczeń jest zalecany osobom starszym oraz pacjentom z różnego rodzaju schorzeniami układu oddechowego.

Wioślarze

Wioślarz jest bardzo niedocenianym urządzeniem. Ma on ogromny potencjał. Można go wykorzystać między innymi do pracy nad kondycją fizyczną lub walki z nadwagą. Jak łatwo się domyślić ruch wykonywany na wioślarzu przypomina wiosłowanie i zmusza do wysiłku głównie mięśnie nóg oraz ramion. Okazuje się, że mechanizm działania wioślarza jest banalnie prosty – polega on na przeciąganiu liny lub drążka. Systematyczne korzystanie z tej formy ćwiczeń pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić kondycję oraz wzmocnić mięśnie grzbietu, pleców, bioder, czy pośladków. W sklepach sportowych można zakupić także modele z regulacją oporu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here